×

Konsole nowej generacji przechodzą do ofensywy. Prezentacja gier Sony i wsteczna kompatybilność Xboxa

Prezentacja gier na PlayStation 5 została zapowiedziana, a Microsoft doprecyzowuje kwestię wstecznej kompatybilności. Nadchodzi pojedynek konsol!

Xbox zapowiada wsteczną kompatybilność

Prezentacja gier na PlayStation 5 ma się odbyć już wkrótce, zaś najnowszy Xbox ma mieć ogromną bibliotekę na swoją premierę. Microsoft już pod koniec 2019 roku ogłaszał, że najnowszy Xbox będzie miał wsteczną kompatybilność. Teraz jednakże doprecyzowuje te kwestię. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Aby konsola Xbox Series X była najbardziej kompatybilnym urządzeniem w swojej klasie, wymagała zarówno znaczących innowacji w projektowaniu niestandardowego procesora, jak i unikalnego projektu systemu operacyjnego Xbox. W efekcie, gry kompatybilne z poprzednimi generacjami działają natywnie na Xbox Series X z pełną mocą procesora, karty graficznej i dysku SSD. Bez trybu doładowania, bez obniżania mocy, pełna moc Xbox Series X dostępna jest dla każdej kompatybilnej gry.

Oznacza to, że biblioteka Xboxa Series X będzie na start liczyć setki tytułów. Dodatkowo starsze tytuły otrzymają też automatyczne wsparcie dla funkcji HDR. Obiecano także, wybrane gry że będą działać w 60 czy 120 klatkach na sekundę.

Prezentacja gier na PlayStation 5

Sony ogłasza pierwszą prezentację gier na PlayStation 5

Fani PlayStation mogą wreszcie odetchnąć. Sony zapowiedziało konferencję, na której ujawni nowości odnośnie najnowszej generacji konsoli. Prawdopodobnie poznamy nowe tytuły gier zmierzające na PS5.

Już w przyszłym tygodniu poznamy „przyszłość gier na PlayStation 5”. Pierwszy pokaz Sony odnośnie nowej generacji odbędzie się w czwartek, 4 czerwca, o godzinie 22.00 polskiego czasu. Transmisję obejrzymy na Twitchu oraz YouTubie.

https://twitter.com/PlayStationPL/status/1266389402382630918

Należy dodać, że Microsoft swoją prezentację gier first party zapowiedział dopiero na lipiec. 

Czego powinniśmy się spodziewać?

Prezentacja potrwa ponad godzinę. Jeżeli wierzyć plotkom, Sony zaprezentuje zarówno tytuły na wyłączność, jak i produkcje third party. Jednak wątpliwie jest, aby firma podała cenę czy pokazała wygląd konsoli – raczej takie rewelacje zostawi sobie na później.

Prezentacja gier na PlayStation 5

Jakich zapowiedzi gier możemy się spodziewać? Już od dawna krążą spekulacje odnośnie Horizon Zero Dawn 2, czy chociażby kontynuacji świetnie przyjętych produkcji Marvel’s Spider-Man i God of War. Być może zobaczymy też zapowiedź nowego Silent Hilla.

PlayStation 5 i Xbox Series X trafią do sprzedaży już za kilka miesięcy (oczekuje się ich pod koniec roku).

Źródła: www.cdaction.pl, www.komputerswiat.pl, hdtvpolska.com, www.onet.pl

Może Cię zainteresować