Reklama

Brutalna aplikacja wykorzystująca technologię śledzenia wzroku zmusi cię do oglądania reklam

Jeśli irytują was wszechobecne reklamy, ta aplikacja z pewnością nie przypadnie wam do gustu. Stacy Spikes założyła firmę o nazwie PreShow, a model biznesowy został zaczerpnięty prosto z „Mechanicznej Pomarańczy”.

Reklama

PreShow

Nowa aplikacja firmy PreShow pozwala zdobyć darmowe bilety do kina. Wystarczy spędzić kilka minut oglądając reklamy, jakieś 15-20 minut. Problem w tym, że rzeczywiście musisz je oglądać – aplikacja wykorzystuje technologię śledzenia wzroku.

W przeciwieństwie do reklam, które można zamknąć lub pominąć po kilku sekundach, a nawet zablokować, PreShow wymaga twojej uwagi. By korzystać z aplikacji musisz zalogować się za pomocą Apple FaceID.

preshow

Śledzenie wzroku

Kiedy już zaczną się reklamy, nie możesz po prostu odejść lub zająć się czymś innym. Aplikacja nieustannie sprawdza i upewnia się, że twój wzrok skierowany jest na wyświetlany materiał.

Reklama

By zdobyć upragniony bilet do kina musisz patrzeć na ekran przez cały czas trwania reklam. Odwrócenie wzroku lub odłożenie telefonu sprawi, że na ekranie pojawi się czerwona ramka, a materiał zostanie zatrzymany. Wznowienie nastąpi dopiero, gdy technologia śledzenia wzroku upewni się, że znów oglądasz.

Reklama
Tagi: