×

Sony uspokaja graczy: Premiera PlayStation 5 zgodnie z planem, a PS4 pobiło rekord

Sony opublikował raport finansowy za ostatni rok i przy okazji potwierdziło, że premiera PlayStation 5 będzie dotrze na sklepowe półki na czas.

Wyniki sprzedaży

Sony zaprezentował raport finansowy podsumowujący cały ubiegły rok i zapewnia, że premiera PlayStation 5 jest niezagrożona. Po pierwsze, japoński producent może pochwalić się tym, że na całym świecie w ciągu roku sprzedano ponad 110,4 miliona konsol PlayStation 4. Natomiast liczba subskrybentów usługi PlayStation Plus przekroczyła 41,5 miliona, ustanawiając tym samym historyczny rekord usługi.

Sony nie narzeka także na sprzedaż wewnętrznych gier. Od marca 2019 do marca 2020 sprzedano 244,9 milionów sztuk (łącznie przekroczono więc liczbę 1,2 miliarda kopii). Z tego aż 51% w wersjach cyfrowych. 

Premiera PlayStation 5

Premiera PlayStation 5 będzie na czas!

Całoroczne podsumowanie było również znakomitą okazja, aby zdradzić nieco szczegółów na temat next-gena. Sony oznajmiło, że PlayStation 5 na pewno zadebiutuje pod koniec tego roku. Zapewniono przy tym, że obecna sytuacja nie wpłynęła na planowaną datę debiutu, jak i na produkcję gier, które zmierzają na najnowszą konsolę. Jak zapewniają przedstawiciele firmy:

Jeśli chodzi o premierę PlayStation 5, to mimo że czynniki, takie jak praca z domu i ograniczenia w podróżach, stanowią wyzwanie przy etapach testowania i określenia linii produkcyjnych, to jednak prace postępują zgodnie z planem przewidującym premierę konsoli w okresie świąt Bożego Narodzenia 2020 roku. Na ten moment nie pojawiły się żadne poważne problemy przy pracach nad grami studia Sony oraz jego partnerów.

Nie dowiedzieliśmy się jednak, ile dokładnie konsol PlayStation 5 japoński producent zamierza wypuścić na rynek w tym roku. Cena next-gena również pozostaje nieznana. Warto jednak pamiętać, że przed posiadaczami obecnej wersji konsol jeszcze dwie wielkie premiery. The Last of Us Part II zadebiutuje już 19 czerwca, a niecały miesiąc później, czyli 17 lipca, na sklepowe półki trafi Ghost of Tshushima.

Premiera PlayStation 5

Zapowiedziano PlayStation Studios

Przy okazji Sony zapowiedziało także zupełną nowość – PlayStation Studios, które będzie zrzeszać wszystkie studia deweloperskie należące do Sony Worldwide Studios. W ten sposób japoński producent chce, aby gracze w łatwy sposób orientowali się, jakie gry należą do wspomnianej marki.

Specjalne animacje i loga PlayStation Studios będą pojawiać się również przez uruchomieniem gry od Sony na innej platformie. Podobny zabieg stosuje np. Marvel, którego logo wyświetla się nie tylko przed filmami Marvel Studios, ale również produkcjami Foksa czy Netflixa. Co ciekawe, wraz z nowymi produkcjami, animacja będzie nieustannie się zmieniać, aby dodać nowy kontent.

Tak prezentuje się pierwsze intro dla ekskluzywnych tytułów na PlayStation 5:

Źródła: www.gry-online.pl, www.miastogier.pl, www.spidersweb.pl

Może Cię zainteresować