×

Premiera mikrofonów Wave:1 i Wave:3 od Elgato – sprzęt dla streamerów oraz YouTuberów

Premiera mikrofonów Wave:1 i Wave:3 odbyła się wczoraj. Firma Elgato zaprezentowało wysokiej jakości sprzęt, który sprosta wymogom użytkowników.

Premiera mikrofonów Wave:1 i Wave:3

Premiera mikrofonów Wave:1 i Wave:3 odbyła się wczoraj, ale do Polski trafią w późniejszym terminie. Kapsuła pojemnościowa i 24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy zastosowane w konstrukcji Wave:1 i Wave:3 zapewniają wysoką jakość przechwytywanych odgłosów. Technologia eliminująca zniekształcenia dźwięku Clipguard, opracowana wspólnie z LEWITT specjalnie dla mikrofonów Elgato Wave. Dodatkowo została zastrzeżona przez producenta, na bieżąco analizuje sygnał wejściowy. Nagłe skoki sygnału są przekierowywane na dodatkową ścieżkę o niższym poziomie głośności. Wszystko odbywa się automatycznie, dzięki czemu twórca nie musi nieustannie pilnować i regulować poziomów sygnału wejściowego. Uzyskuje on czysty dźwięk bez zakłóceń.

Nowe produkty Elgato wyposażono w wyłączany filtr dolnoprzepustowy pozwalający pozbyć się zakłóceń o niskiej częstotliwości oraz wewnętrzny pop-filtr. Pozwala to wytłumić niechciane dźwięki związane z wymawianiem głosek zwarto-wybuchowych. To pozwala uzyskać czysty strumień głosu odpowiedni do różnych profesjonalnych zastosowań. Wejście słuchawkowe 3,5mm i 24-bitowe wyjście zapewniają wysoką rozdzielczość oraz umożliwiają odsłuch dźwięku bez opóźnień, a regulowany statyw można przymocować do większości ramion na mikrofony za pomocą dołączonej przejściówki.

Premiera mikrofonów Wave1 i Wave3

Sprzęt do zadań specjalnych

Wave:1 posiada pokrętło regulacji głośności, które służy także jako przycisk wyciszenia. Z pomocą diod LED pozwala błyskawicznie zorientować się, czy dźwięk mikrofonu jest w danej chwili wyłączony. Wave:3 został wyposażony w czujnik pojemnościowy. Wystarczy lekko dotknąć, aby wyciszyć produkt, oraz pokrętło wielofunkcyjne do sterowania poziomem głośności, wzmocnieniem sygnału oraz przenikaniem się dźwięku z mikrofonu i z komputera. Tańszy model oferuje standardową częstotliwość próbkowania 48 kHz. Z kolei droższa wersja pozwala na niezwykle szczegółowe wychwytywanie dźwięku z częstotliwością do 96 kHz. Jak komentuje Julian Fest, wiceprezes i dyrektor generalny Elgato:

Wiemy, że sprzęt audio zajmuje najważniejsze miejsce w zestawach wielu twórców materiałów cyfrowych. Zaczyna się od mikrofonu i dopiero wtedy, gdy ten jest dostępny, skupiamy się na innych elementach. Naszym podstawowym celem w projekcie Wave było stworzenie kompletnego i niezwykle łatwego w obsłudze rozwiązania. Wszystko dla profesjonalnego tworzenia dźwięku i miksowania.

Wierzymy, że osiągnęliśmy te założenie dzięki nowoczesnej technologii, którą zastosowaliśmy w mikrofonach Wave. Stworzono je we współpracy z LEWITT, oraz aplikacji Elgato Wave Link. Znając efekty naszych prac, wchodzimy na ten nowy dla nas rynek z ogromnym entuzjazmem.

Mikrofony mają spore wsparcie sprzętowe

Wave:1 i Wave:3 są wspierane przez aplikację Wave Link, która daje twórcom internetowym całkiem nowe możliwości. Wielokanałowy i w pełni cyfrowy mikser dla systemów Windows i Mac zamienia produkt Elgato w centralę umożliwiającą obsługę mikrofonu i ośmiu innych źródeł dźwięku. Przepuszczone przez sterownik mikrofonu, umożliwiają miksowanie bez jakichkolwiek opóźnień. Jednoczesne mieszanie własnego głosu z podkładem muzycznym, efektami dźwiękowymi czy dźwiękiem z gier oraz prowadzenie rozmów przez Internet. Ponadto, rozdzielone sygnały wyjściowe w Wave Link umożliwiają utworzenie dwóch niezależnych miksów – jednego dla siebie, a drugiego dla odbiorców.

Premiera mikrofonów Wave1 i Wave3

Rozwiązanie zastosowane przez niemieckiego producenta jest bardzo pomocne podczas nadawania transmisji na żywo. Pomagają także tworzyć podcasty czy uczestniczyć w telespotkaniach biznesowych lub wykładach oraz konferencjach online. Dodatkowo, aplikacja Wave Link doskonale współpracuje z innym urządzeniem od Elgato, Stream Deck, które pozwala na kontrolowanie całego zestawu audio-wideo za pomocą specjalnych przycisków LED. Dzięki Stream Deckowi można w szybki i bardzo intuicyjny sposób przenieść wirtualny mikser do rzeczywistości, tworząc proste w obsłudze skróty klawiszowe.

Dostępność, gwarancja i ceny

Wave:1 i Wave:3 są już dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym firmy CORSAIR oraz Elgato. Do Polski mikrofony trafią do najpopularniejszych sklepów ze sprzętem elektronicznym do końca czerwca w sugerowanej cenie detalicznej 599 PLN za model Elgato Wave:1 oraz 749 PLN za model Elgato Wave:3.

Oba produkty niemieckiego producenta są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato.

Premiera mikrofonów Wave1 i Wave3
Źródła: Informacja prasowa
Fotografie: Informacja prasowa

Może Cię zainteresować