×

Znamy polską cenę PlayStation 5! Nie jest tak przerażająca

Polska cena PlayStation 5 budziła niepokój wśród rodzimych fanów, jednak okazuje się, że nie będzie tak źle. Cena konsoli pozostaje w granicach norm.

Polska cena PlayStation 5

Wszyscy się zastanawiali ile wyniesie polska cena PlayStation 5. Najwyraźniej to koniec spekulacji, albowiem konsola trafiła do oferty sklepu X-Kom. Na premierę nowa konsola od Sony jest wyceniona na 2499 złotych. Cena premierowa jest wyższa niż w przypadku PlayStation 4 w 2014 roku. Wówczas „czwórka” była dostępna w cenie 1799 złotych, bądź w zestawie z dwoma kontrolerami DualShock 4, Killzone: Shadow Fall oraz kamerą PlayStation (od 2249 do 2399 zł).

Polska cena PlayStation 5

Obecnie nie wiadomo, czy PS5 doczeka się zestawów, jednak najpewniej tak będzie. Dostaniemy prawdopodobnie zestaw z dodatkowym padem i pakietem jakiś gier. Kilka tygodni temu krążyły pogłoski, że cena nowego „pleja” będzie zawrotna. Potwierdziły się jednak plotki, że konsola zajmie trochę miejsca przed telewizorem.

Polska cena PlayStation 5

Starcie konsol nadciąga

Już za kilka miesięcy rozpocznie się pojedynek konsol najnowszej generacji. Sony oraz Microsoft powoli odkrywają karty i walczą o przyszłych konsumentów. Najważniejsze pytanie brzmi — kiedy konsole trafią na rynek? Jeśli chodzi o PS5 to nie ujawniono jeszcze daty premiery. Jednakże według francuskiego oddziału Amazonu datę premiery wyznaczono na 20 listopada. Jednakże dziennikarz Roberto Serrano sądzi, że premiera PlayStation 5 odbędzie się dokładnie 27 listopada. Jest on wiarygodnym źródłem wszelkich plotek od Sony, więc możliwe, że i tym razem ma rację.

Co z kolei z Xboxem? Jak podaje serwis Komputronik konsola Xbox Series X zadebiutuje w Święto Dziękczynienia, czyli 26 listopada 2020 roku. Najwyraźniej obie firmy są pewne swoich produktów i nie boją się bezpośredniego starcia. Ciekawe kto tym razem zwycięży na polu walki o „dusze graczy”.

Macie zamiar nabyć którąś z konsol nowej generacji?

Źródła: www.ppe.pl, www.x-kom.pl, ithardware.pl, pclab.pl, www.purepc.pl, www.pcworld.pl, www.komputronik.pl

Może Cię zainteresować