Reklama

Pokaz Cyberpunka 2077 przełożony! CD Projekt RED podało nową datę prezentacji

Pokaz Cyberpunka 2077 przełożony ze względu na sytuację w USA. CD Projekt RED wyraża solidarnośc ze strajkującymi obywatelami.

Ważny powód

Zaledwie kilka dni temu Sony poinformowało o przełożeniu oficjalnej prezentacji gier na konsolę PlayStation 5. Powodem mają być zamieszki w Stanach Zjednoczonych. To jednak nie koniec złych wieści. Podobną decyzję podjęło właśnie studio CD Projekt RED. Pokaz Cyberpunk 2077 Night City Wire zaplanowano na 11 czerwca. Jednak ze względu na toczące się w Stanach Zjednoczonych wydarzenia związane ze śmiercią George’a Floyda, prezentacja tego dnia się nie odbędzie. CD Projekt RED poinformował o tym za pośrednictwem Twittera.

Reklama
Pokaz Cyberpunka 2077 przełożony

Studio napisało w oficjalnym oświadczeniu, że na świecie trwają obecnie ważniejsze “debaty”, które “powinny zostać usłyszane”. Przedstawiciele dodali także, że “z całego serca przeciwstawiają się wszelkiemu rasizmowi, nietolerancji oraz przemocy”.

Pokaz Cyberpunka 2077 przełożony. Jaka jest nowa data?

Nowa data pokazu Cyberpunka 2077 została przeniesiona na 25 czerwca. Wtedy też spodziewamy się zobaczyć nowy gameplay produkcji, który ma szansę być kolejnym po Wiedźminie 3 przebojem autorstwa CD Projekt RED.

Poniżej można obejrzeć gameplay z produkcji zarejestrowany w rozdzielczości 8K.

Reklama

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września bieżącego roku na PC, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Czy obecna sytuacja może wpłynąć na zaplanowaną premierę?

Reklama