×

Rajska pływająca kapsuła na wakacje. Idealne miejsce na urlop

Pływający hotel Anthénea to najpiękniejsze miejsce dla osób, które kochają ocean. Nie ma dla nich nic lepszego niż ten indywidualny domek.

Pływający hotel Anthénea

Niesamowite jak pływający hotel Anthénea funkcjonuje i wygląda. Na planie okręgu zbudowano niezwykły budynek, którym można się poruszać! Wewnątrz kapsuły o powierzchni 50 mkw znajdują się trzy strefy mieszkalne.

Pływający hotel Anthénea

W „przestrzeni dziennej” znajduje się sofa, minibar, zakrzywione meble pokryte woskowanym betonem. Tymczasem „przestrzeń nocna” składa się z okrągłego łóżka o długości 2,20 m oraz wanny morskiej lub słodkowodnej. Anthénea jest wyposażona w ciche silniki elektryczne, które pozwalają osobom na pokładzie podróżować po wielkiej tafli wody.

Ekologiczna energia

O zapasy energii nie trzeba się obawiać dzięki pięciu panelom słonecznym, a za poruszanie odpowiadają dwie śruby napędowe. Kapsuła może się także dostosować się do szerokiego zakresu temperatur. Możemy wybrać spomiędzy od -30 do 40 stopni Celsjusza. Co więcej, choroba morska odejdzie do przeszłości dzięki „stabilizującemu balastowi i 360-stopniowej panoramicznej wizji na horyzoncie”. Jak opisuje swój produkt producent:

Oferując nową formę doświadczenia turystycznego między wizją podwodną a eksploracją lądu, Anthénea pozwala podróżnikowi odkrywać niespodziewane terytoria i przeżywać niezbadane doświadczenia, jednocześnie rozwijając wątek intymności: więź z naturą i samym sobą.

Wszystkie pozostałe elementy także są jak najbardziej przyjazne środowisku. Meble powstały z ekologicznych materiałów, a sama kapsuła nie wypuszcza zanieczyszczonej wody do oceanu. Wszystko jest odpowiednio filtrowane, aby żadne nieczystości nie trafiły do środowiska naturalnego.

Pływający hotel Anthénea

Inspiracja znanym filmem

Architekt Jean-Michel Ducancelle był podobno pod wpływem pływającego spodka z filmu Szpieg, który mnie kochał. Jak sam określił, czuł w niej coś nieziemskiego i obcego. Z kolei wystrój wnętrza czerpie naturalną inspirację z raf koralowych oraz kształtów z przyrody.

Okrągłe wzory można znaleźć wszędzie, z okrągłą wanną, łóżkiem, a nawet okrągłymi kanapami. Na szczycie całej budowli mamy okrągłą część wypoczynkową na świeżym powietrzu, pozwalającą na spektakularne 360-stopniowe widoki na ocean. Można także obserwować co dzieje się pod wodą. Wszystko dzięki oknom z włókna szklanego, dzięki którym pasażerowie mogą zajrzeć pod fale.

Pływający hotel Anthénea

Niestety ten hotel to rozrywka dla najbogatszych. Można je tymczasowo wypożyczyć u wybrzeży Bretanii we Francji za 336 dolarów (ok 1250 złotych) za noc. Bardziej majętni mogą nabyć własne pływające kapsuły za skromną cenę w wysokości 535 000 dolarów (1 979 500 złotych).

Takie wakacje byłyby wprost bajeczne. Kto wie, może kiedyś uda się trafić na pokład tego autonomicznego domu?

Źródła: www.anthenea.fr, www.unilad.co.uk, globetrender.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować