Reklama

PlayStation 5 będzie blokować spoilery? Nie ujawniono wszystkich sekretów konsoli

PlayStation 5 będzie blokować spoilery? Najwyraźniej Sony nie ujawniło wszystkich asów w rękawie i ich najnowsza konsola ma nas zaskoczyć!

Sony wciąż nie ujawniło wszystkich możliwości konsoli

Gracze z wypiekami na twarzy oczekują najnowszą konsolę od japońskiej firmy. Co wiemy o PlayStation 5? Całkiem sporo, albowiem zdradzono co zamontowano wewnątrz urządzenia. Dla wielu konfiguracja jest dużo słabsza niż w przypadku konkurencyjnej propozycji Microsoftu, ale Sony nie ujawniło wszystkich kart. Według byłego inżyniera pracującego przy PlayStation 5 maszyna skrywa wiele sekretów.

Reklama

W rozmowie z jednym z użytkowników Twittera poinformował, że jeszcze nie wiemy jeszcze o wielu nowinkach jakie ukryto w konsoli.

PlayStation 5 będzie blokować spoilery?

Jedną z najciekawszych nowinek technologicznych ma być możliwość blokowania potencjalnych spoilerów. Twórcy będą mogli (podobnie jak w przypadku osiągnięć na PS4) oznaczyć momenty, postacie lub bronie ważne dla fabuły. Nowa opcja ma umożliwić ukrywanie tych elementów, co ma z kolei zabezpieczyć graczy przed niechcianymi spoilerami (ważne rozwinięcie fabuły w grze wideo). W dokumentacji Sony odnośnie do konsoli możemy znaleźć następujące stwierdzenia:

Twórcy gier będą mogli oznaczać określone elementy w grze jako “ukryte” za pomocą odpowiedniego narzędzia, a szczegóły tych obiektów będą niewidoczne dla użytkownika, dopóki nie odkryje ich w samej grze. Podobnie jak w przypadku ukrytych trofeów, gracze będą mieli możliwość wyłączenia modułu spoilerów.

To z pewnością ciekawe rozwiązanie technologiczne. A wy boicie się spoilerów?

Reklama