Reklama

PC Gaming Show i Future Games Show przesuwają swoje imprezy

PC Gaming Show i Future Games Show związku z zamieszkami do których dochodzi na terenie Stanów Zjednoczonych. Kolejne pokazy i imprezy branżowe zostają przesunięte.

PC Gaming Show i Future Games Show odwołane

PC Gaming Show zostało odwołane z powodu protestów i zamieszek. W Stanach Zjednoczonych trwają największe od lat protesty przeciwko brutalności policji i rasizmowi. Niestety, uderza to też w branżę rozrywkową. Na dniach odbyłoby się kilkanaście pokazów gier wideo, które miały zastąpić E3 (odwołane z powodu pandemii koronawirusa). Jednak firmy decydują się przesunąć terminy swoich prezentacji.

Reklama

Dokładnie dzisiaj miała odbyć się wielka prezentacja gier na PlayStation 5. Została ona jednak odwołana i przesunięta, tak samo jak Summer of Gaming. Z tego samego powodu CD Projekt zmienił termin pokazu Cyberpunka 2077. W tę sobotę miały się odbyć dwie inne imprezy z pokazami gier: PC Gaming Show oraz Future Games Show. Niestety obydwa wydarzenia również zostały przesunięte.

PC Gaming Show

Kiedy się odbędą?

Pierwszy z przeglądów wystartuje 13 czerwca o godzinie 21.00. Potrwa jakieś dwie godziny, a następnie, o 23.30 rozpocznie się Future Games Show.

Podczas imprezy swoje najnowsze produkcje pecetowe mają zaprezentować m.in. studia Frontier Developments (autorzy Elite: Dangerous i Planet Zoo) oraz Tripwire Interactive (twórcy Killing Floor i Red Orchestra), a także wydawnictwa Perfect World Interactive, Sega i Epic Games.

Reklama

Natomiast na Future Games Show swoją obecność potwierdziły takie firmy jak: Deep Silver, Devolver Digital, Red Thread Games, Square Enix, Team17 czy TeamKill Media. Podczas tego wydarzenia zaprezentowanych zostanie ponad 30 gier – od intrygujących indyków, po najnowsze produkcje klasy AAA.

Czekacie na te wydarzenia?

Reklama