×

Rolnik zainwestował w zestawy VR dla swoich krów. Podobno „zmniejszają niepokój”

Technologia nieustannie się rozwija, nic dziwnego, że w rolnictwie pojawiają się nowe gadżety. Na przykład okulary VR dla krów mlecznych.

Technologia w służbie rolników

Amerykańscy rolnicy instalują w swoich boksach automatycznie obracające się szczotki, które zastępują masażystę dla krów. W Europie systemy robotyczne są stosowane w celu zapewnienia maksymalnego swobodnego przemieszczania się zwierząt gospodarskich po gospodarstwie. Rosjanie jak zwykle muszą być wyjątkowi. Rolnicy z tego kraju, zwłaszcza w regionie moskiewskim, instalują sprzęt nagłaśniający do nadawania muzyki klasycznej, którego relaksujący wpływ ma pozytywny wpływ na przepływ mleka.

Rosyjska farma wyposażyła krowy mleczne w zestawy słuchawkowe do rzeczywistości wirtualnej, aby zmniejszyć ich niepokój. Stado otrzymało systemy VR dostosowane do „cech strukturalnych głów krów” i zostało pokazane „unikalny program symulacji letnich w terenie”. Moskiewskie Ministerstwo Rolnictwa i Żywności zacytowało badania, które, jak twierdzą, wykazały związek między doświadczeniami emocjonalnymi krowy a jej wydajnością mleczną. Wstępne testy podobno poprawiły „ogólny nastrój emocjonalny stada”.

Okulary VR dla krów mlecznych

Według oświadczenia ministerstwa eksperymenty miały miejsce na farmie RusMoloko w moskiewskiej dzielnicy Ramensky. „Przykłady gospodarstw mleczarskich z różnych krajów pokazują, że w spokojnej atmosferze ilość, a czasem jakość mleka znacznie wzrasta” – czytamy. Naukowcy zbadają efekty programu w długoterminowych badaniach. Twórcy podobno mają nadzieję na rozszerzenie projektu, jeśli pozytywne wyniki będą się utrzymywać.

Okulary VR dla krów mlecznych

Twórcy studia wirtualnej rzeczywistości, we współpracy z lekarzami weterynarii i konsultantami ds. Produkcji, dostosowali ludzkie okulary VR, uwzględniając specyfikę budowy głowy krowy. Opierając się na licznych badaniach wzroku bydła, pokazujących lepsze postrzeganie odcieni czerwieni i słabszych zieleni i błękitów przez krowy. Architekci VR stworzyli również unikalny program do symulacji letnich dni.

Postęp technologiczny powinien mieć wpływ na całą branżę. Podczas pierwszych badań eksperci odnotowali spadek lęku i wzrost pozytywnego stanu emocjonalnego stada. Wpływ okularów VR na produkcję mleka u krów poddano dalszym badaniom. Zachowując pozytywną dynamikę obserwacji, deweloperzy zamierzają skalować projekt i unowocześniać krajową sferę produkcji mleczarskiej. Wprowadzenie nowoczesnych technologii do produkcji mleczarskiej będzie przedmiotem dyskusji podczas VI Międzynarodowego Forum Rolniczo-Mleczarskiego.

Myślicie, że takie rozwiązania na dobre przyjmą się w rolnictwie?

Źródła: msh.mosreg.ru

Może Cię zainteresować