Reklama

Sprzedaj swój wizerunek za 128 tysięcy dolarów, by robot wyglądał tak, jak ty

Czy twoja twarz wygląda życzliwie i przyjaźnie? A może podoba ci się perspektywa posiadania 128 tysięcy dolarów na koncie? Jeśli odpowiedź na obydwa pytania brzmi tak, mamy dla ciebie propozycję.

Reklama

Życzliwa i przyjazna twarz

Dlaczego by nie sprzedać praw do swojego wizerunku i nieco zasilić konto bankowe? Pewna anonimowa firma oferuje 128 tysięcy dolarów za prawo do wykorzystywania twarzy na różnych robotach.

Przedsiębiorstwo planuje wykorzystać wizerunek, by nadać „twarz” humanoidalnemu robotowi, który będzie wirtualnym przyjacielem dla osób starszych. Właśnie dlatego szczególnie ważne jest posiadanie życzliwego i miłego wyglądu.

Ja, robot

Projekt jest rozwijany od pięciu lat i ma stać się rzeczywistością już w 2020 roku. Firma planuje wyprodukować tysiące wersji robotów, które staną się towarzyszami osób starszych na całym świecie.

Reklama

Oprócz wspomnianych warunków ogłoszenie jest dość okrojone jeśli chodzi o szczegóły. Przede wszystkim nie została ujawniona nazwa firmy, a to już budzi lekkie podejrzenia. Nie jest też dokładnie wiadomo, na co właściwie się zgadzasz.

Naprawdę dziwna oferta

Geomiq, londyńska firma, która współpracuje przy tworzeniu projektu zaznacza, że więcej szczegółów zostanie ujawnione kandydatom, którzy przejdą do kolejnego etapu. Nie trzeba chyba wspominać, że ludzie są sceptycznie nastawieni do oferty.

Firma z kolei twierdzi, że anonimowość jest konieczna ze względu na tajny charakter projektu. Jednocześnie ma nadzieję, że robot wkrótce będzie publicznie dostępny i wywoła prawdziwą sensację.

„Szczegóły projektu są ograniczone ze względu na umowę o zachowaniu poufności, którą podpisaliśmy z projektantem i jego inwestorami.”

Reklama
Tagi: