Reklama

Netflix zapowiedział kolejny serial z uniwersum „Wiedźmina”. Sapkowski potwierdził swoje zaangażowanie

Nowy serial z uniwersum Wiedźmina ma ukazać świat jakiego dotąd nie widzieliśmy ani w książkach ani w grach. Poznamy genezę łowców potworów!

Nowy serial z uniwersum Wiedźmina

The Witcher: Blood Origin to nowy serial z uniwersum Wiedźmina. Będzie się składać z 6 odcinków, a akcja rozgrywać się ma 1200 lat przed Geraltem z Rivii. Oznacza to, że poznamy genezę koniukcji sfer. To właśnie ona powodowała że „światy potworów, ludzi i elfów połączyły się w jeden i powstał pierwszy Wiedźmin”. Nad serialem pieczę sprawuje Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka w głównej serii o Wiedźminie i scenarzysta Declan de Barra.

Reklama

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu „Wiedźmin”. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Tata Geralta będzie na planie!

Na planie nie zabraknie Andrzeja Sapkowskiego. Przypadnie mu rola konsultanta kreatywnego, więc fani jego uniwersum nie muszą się obawiać. Jak sam stwierdził:

To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów.

Nowy serial z uniwersum Wiedźmina

Z kolei producentami wykonawczymi będą Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind. Dołączą do nich także Tomek Bagiński oraz Jarek Sawko z Platige Films. Z kolei Declan de Barra nie ukrywa podekscytowania nowym projektem:

Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie – jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń.

Nowy serial z uniwersum Wiedźmina

Wiedźmin w ostatnich latach zyskał ogromną popularność za sprawą serii gier od CD Projekt RED. Geralt stał się rozpoznawalną postacią z popkultury, co spowodowało zainteresowanie od Netflixa. Serial, choć posiada wiele mankamentów, przyjął się całkiem nieźle i najwyraźniej globalna internetowa wypożyczalnia jest zadowolona z wyników.

Reklama

Co sądzicie o nowym pomyśle? Jesteście nim zaintrygowani, a może serial zawiódł wasze oczekiwania?

Reklama