Nowoczesne wynalazki, które każdemu ułatwią życie. Gadżety wciąż mogą być funkcjonalne i przydatne

W erze smartfonów i wirtualnej rzeczywistości trudno jest nas zaskoczyć. Każdego dnia jednak pojawiają się nowoczesne wynalazki, które ułatwiają i poprawiają jakość naszego życia.

Nowoczesne wynalazki wciąż mogą być funkcjonalne i przydatne. Zresztą zobacz poniższą listę ciekawych koncepcji. Być może znajdziesz coś dla siebie.

Inteligentna waga

To świetne urządzenie dla wszystkich, którzy starają się przestrzegać diety. Waga ma w pamięci ponad 2000 rodzajów żywności. Możesz tworzyć własne posiłki, dodawać je do systemu, a nawet korzystać z różnych pomiarów. Sprawdzisz wartość kaloryczną produktów i mikroelementy, które zawierają.

Inteligentny budzik

nowoczesne wynalazki

Ten budzik nieco ułatwia wstawanie. 30 minut przed planowanym alarmem zaczyna naśladować naturalne światło dzienne i staje się coraz jaśniejszy. Budzik możesz także spersonalizować – dodać śpiew ptaków albo ulubioną muzykę.

Kubek, który zmienia temperaturę napoju

Ember to ceramiczny kubek jakiś czas temu był wielkim hitem. Czym się różni od zwykłego kubka? Otóż Ember potrafi utrzymać temperaturę napoju przez bardzo długi czas. Kubek eliminuje sytuacje typu „wystygła mi kawa”. Swój napój możesz kontrolować za pomocą aplikacji w telefonie.

Telefon komórkowy w pierścionku

Nokia Fit to urządzenie głośnomówiące, choć wciąż jest w fazie rozwoju. Główną koncepcją jest pozbycie się wszelkiego rodzaju słuchawek. Jak to działa? Odbierasz połączenie i przykładasz palec do ucha. Pierścienie mają być w różnych rozmiarach, by pasowały na każdego.

Robot poprawiający jakość snu

nowoczesne wynalazki

Somnox to wynalazek holenderskich naukowców stworzony do walki z bezsennością. Robot przypomina poduszkę, którą ludzie chętnie tulą do snu. Pozwala szybciej zasnąć, gwarantuje spokojny sen i pomaga się obudzić. Gdzie tkwi sekret? Somnox dostosowuje się do oddechu osoby, uspokaja rytm, a wbudowana lampa imituje wschód słońca. Możesz nawet włączyć relaksującą muzykę.

Technologia holograficzna

Rozszerzona rzeczywistość staje się coraz powszechniejsza. Ten wynalazek pozwala otworzyć drzwi wejściowe po wprowadzeniu hasła na wirtualnej klawiaturze, którą tylko ty widzisz.

Kamera 360º na smarfony

nowoczesne wynalazki

Jest to przenośny i wygodny aparat 360º na smartfony. Dzięki wodoodpornej konstrukcji możesz nawet filmować pod wodą. Aparat ma świetną rozdzielczość, więc filmy będą doskonałej jakości. Możliwa jest także transmisja na żywo.

Laserowa klawiatura

Klawiatura nie ma żadnych klawiszy, a obraz jest wyświetlany na wybranej powierzchni. Jest mała i można ją przenosić. Jedynym problemem jest użytkowanie w mocno oświetlonym pokoju – trudno wtedy zauważyć litery.

Oświetlenie do idealnego selfie

nowoczesne wynalazki

Mały pierścień możesz ustawić na smartfonie lub kamerze. Tworzy idealne światło i usuwa wszystkie niedoskonałości twarzy. Dzięki temu zrobisz idealne zdjęcia nawet, gdy jest ciemno. Tak swoją drogą, to sekret większości influencerów.

Przezroczysty toster

Patrząc z góry trudno jest stwierdzić, kiedy tost jest gotowy. Spalone grzanki to nic przyjemnego. Jeśli jednak masz przezroczysty toster, powyższy problem zostaje rozwiązany. Dwuwarstwowe szkło nie nagrzewa się, więc nie ma ryzyka, że się poparzysz.

Tagi: