×

Nowe urządzenie biometryczne od Amazonu pozwala płacić bez kontaktu fizycznego

W dobie obecnego kryzysu brak kontatku fizycznego jest porządany. Dlatego Nowe urządzenie biometryczne od Amazonu może być ciekawym rozwiązaniem.

Płacenie za pomocą dłoni

Ponieważ pandemia koronawirusa zmusza kolejnych sprzedawców detalicznych do rozważenia opcji płatności zbliżeniowych, Amazon ma nadzieję, że dzięki nowemu Amazon One dostarczy idealne rozwiązanie w tej kwestii. Urządzenie biometryczne, które firma ogłosiła kilka dni temu, wykorzystuje technologię rozpoznawania dłoni do identyfikowania klientów, przypisania ich do karty kredytowej i umożliwiania im kupowania przedmiotów za jednym ruchem ręki.

Nowe urządzenie biometryczne od Amazonu

Według pomysłodawcy, urządzenie jest testowane w dwóch sklepach Amazon Go w Seattle, a kolejne sklepy mają dołączyć do testów w ciągu najbliższych miesiącach. Istnieje nadzieja, że ​​detaliści i inne firmy spoza Amazona także przyjmą technologię do użytku we własnych sklepach. Oprócz płatności urządzenie może służyć do takich celów, jak „okazanie karty lojalnościowej, wejście na miejsce, takie jak stadion lub wejście do pracy”.

Nowe urządzenie biometryczne od Amazonu

Amazon One różni się od innych produktów Amazon jednym krytycznym sposobem – nie potrzebujesz konta Amazon, aby z niego korzystać. Według firmy klienci mogą zarejestrować się za pomocą karty kredytowej i ręki. Amazon twierdzi, że wybrał rozpoznawanie dłoni, ponieważ uważa się je za mniej inwazyjne niż „niektóre alternatywy biometryczne”, przypuszczalnie rozpoznawanie twarzy.

Nowe urządzenie biometryczne od Amazonu

Spotkało się to jednak z dużą krytyką z powodu konsekwencji dla prywatności i uprzedzeń algorytmicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na osoby, które nie są białe i męskie. „Ostatecznie użycie dłoni jako identyfikatora biometrycznego daje klientom kontrolę nad tym, kiedy i gdzie korzystają z usługi” – powiedział Amazon w poście na blogu. Firma twierdzi również, że użytkownicy mogą poprosić o usunięcie danych o ich dłoni, jeśli zdecydują się anulować usługę.

Korzystalibyście z takiej funkcji?

Źródła: Amazon
Fotografie: Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować