Nowe emotki na Facebooku. Co zrobić, aby je odblokować?

Nowe emotki na Facebooku mają być odpowiedzią na obecną sytuację na świecie. Serwis chce w ten sposób wspierać ludzi w izolacji.

Nowe emotki na Facebooku

Nowe emotki na Facebooku zostały ogłoszone w drugiej połowie kwietnia. Firma potwierdziła, że trafią one do aplikacji oraz internetowej wersji platformy. Wprowadzono dwie emotikony, w których jedna dla aplikacji na Facebooku przybiera kształt twarzy przytulającej serce, podczas gdy ta dla Messenger ma kształt purpurowego pulsującego serca. Jak powiedział szef aplikacji Facebooka, Fidji Simo w rozmowie z USA Today:

Nowa reakcja na Facebooku – emotka przytulająca serce – ma być skrótem do okazania troski i solidarności. Mają pomóc podczas komentowania aktualizacji statusu, wiadomości, zdjęcia lub filmu wideo podczas pandemii. Pomysł na wprowadzenie reakcji przytulania powrócił, to jedna z tych emocji i uczuć, których brakowało w naszych reakcjach. Więc zawsze mieliśmy to w planach. A w obliczu kryzysu, który właśnie przeżywamy, nie ma wątpliwości, że ludzie potrzebują więcej współczucia, większego wsparcia.

Nowe emotki na Facebooku

Nie mam nowych emotek. To jakiś błąd?

Obie emotki pojawią się obok istniejącego zakresu „kciuków do góry” i innych reakcji dostępnych na platformie, jak pokazano na powyższym obrazku. Dlatego użytkownicy nie muszą się martwić, jak włączyć reakcję przytulania na Facebooku, ponieważ automatycznie pojawi się, gdy będzie dostępny. Upewnij się jednak, że twoja aplikacja jest aktualna, albowiem niezaktualizowany Messenger nie będzie obsługiwać nowych emotek.

Sprawdź więc swoją aplikację i po prostu poczekaj — nowe emotki prędzej czy później się pojawią.