×

iPhone ułatwia odblokowanie telefonu, gdy mamy na twarzy maseczkę

Nowa aktualizacja iOS 13.5 ma praktyczne rozwiązanie w trakcie pandemii. Uproszczono kwestię odblokowania telefonu, gdy nasza twarz jest zakryta.

Nowa aktualizacja iOS 13.5

Nowa aktualizacja iOS 13.5 firmy Apple prezentuje nowe funkcje, które są skutkiem obecnej pandemii koronawirusa. Zaszły znaczące zmiany w Face ID, aby ułatwić odblokowanie telefonu, jeśli nosisz maskę na twarz. W poprzednich wersjach iOS używanie Face ID zakrytą twarzą skutkowało tym, że aby uzyskać dostęp do telefonu trzeba było czekać kilka sekund. iPhone starał się wówczas zidentyfikować twoją twarz, aby pozwolić użytkownikowi wprowadzić hasło. Jednak w iOS 13.5, jeśli przesuniesz palcem w górę od dołu ekranu, gdy nosisz maskę, zobaczysz opcję natychmiastowego wprowadzenia hasła. To zdecydowanie przyspieszy korzystanie z telefonu na mieście.

Nowa aktualizacja iOS 13.5

System ostrzegania

Poinformowało także, że dzieki nowej aktualizacji smartfony z jabłkiem obsługują także obsługuje system ostrzegania. Aplikacja Exposure Notifications API (od ang. application programming interface) została stworzona we współpracy. Apple i Google. Ma ona informować użytkownika o spotkaniu osoby, która może być zakażona. Jednakże jak podkreślają producenci usługa jest dobrowolna i jej celem nie jest śledzenie użytkownika. Ma ona wspomagać agencje zdrowia publicznego, które wysyłają powiadomienie, jeśli możesz mieć kontakt z osobą, u której zdiagnozowano COVID-19. System jest jednak nieaktywny, dopóki nie zostanie zainstalowana aplikacja korzystająca z interfejsu API.

Aktualizacja oprogramowania pozwoli również wyłączyć funkcję w grupowych połączeniach FaceTime, która automatycznie zmienia rozmiar okien uczestników, gdy ludzie mówią.

Ostatnią nowością jest także ciekawy system informowania służb medycznych. Przy wybieraniu numeru alarmowego można automatycznie udostępnić medykom dziennik medyczny oraz identyfikator w trakcie zgłoszenia. Póki co ta funkcja działa jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

To na pewno ułatwi życie użytkownikom iPhone’ów

Źródła: www.theverge.com, next.gazeta.pl, mobtech.interia.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować