×

Szef czołowej firmy technologicznej nie żyje. Zginął w tajemniczych okolicznościach

Nie żyje szef MSI. Zginął, upadając z siedmiopiętrowego wieżowca. Niewiadomo czy było to samobójstwo, policja bada całą sprawę.

Nie żyje szef MSI

Według doniesień prasowych Sheng-Chang Chiang, dyrektor generalny i prezes Micro-Star International , tajwańskiej międzynarodowej korporacji informatycznej, zmarł w wieku 56 lat po upadku z budynku. Cheng-Chang Chiang objął stanowisko dyrektora generalnego i prezesa MSI w styczniu 2019 roku. Pracę w MSI rozpoczął w 2001 roku. Przed objęciem sterów jako dyrektor generalny, Chiang pracował jako wiceprezes ds. Rozwiązań dla komputerów stacjonarnych. Piastował także stanowisko wiceprezesa ds. Badań i rozwoju. Jest on szczególnie odpowiedzialny za zmiany w MSI w kwestii komputerów stacjonarnych. Największe zasługi otrzymał za linię płyt głównych i kart graficznych.

Nie żyje szef MSI

Informacje z Liberty Times Net sugerują, że Chiang spadł z siódmego piętra siedziby firmy w Zhonge Okręgu północnym Tajwanie. Policja przybyła na miejsce zdarzenia, a Chianga przewieziono do szpitala, chociaż podczas transportu nie wykazywał żadnych oznak życia. W placówce medycznej lekarz potwierdził zgon CEO firmy.

Najwyraźniej polski oddział MSI zaliczył małą wpadkę związku z tragicznym wydarzeniem o czym poinformował portal instalki.pl. Około godziny 13:00 na oficjalnym Twitterze polskiego oddziału pojawiła się informacja, że CEO firmy zmarł z powodów… zdrowotnych. Niefortunny wpis szybko zniknął, gdy jeden z internautów zauważył, że wypadnięcie z 7 piętra ciężko nazwać problemami zdrowotnymi.

Nie żyje szef MSI

Znana marka w świecie gamingu

MSI jest jednym z głównym sponsorów w e-sporcie, posiada ona umowy z takimi firmami jak ESL i BlizzCon. Niedawno MSI wypowiedziało umowę z organizacją e-sportową Method po tym, jak ujawniono falę zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne. Rzecznik MSI wydał oświadczenie dla serwisu Tom’s Hardware:

W godzinach porannych zmarł MSI GM i CEO Charles Chiang. Był częścią firmy od ponad 20 lat, wniósł znakomity wkład i był podziwiany przez swoich kolegów. Pan Chiang był szanowanym liderem w rodzinie MSI i pomógł utorować drogę do sukcesu marki. Wszyscy jesteśmy głęboko zasmuceni tą wiadomością i opłakujemy stratę pana Czanga. Będzie bardzo tęsknić.

Firma MSI znana jest z dystrybucji produktów przeznaczonych dla graczy. Aktywnie wspiera także stronę e-sportową oraz promuje się na imprezach związanych z grami wideo.

Nie wiadomo w jakich okolicznościach zginął. Policja bada całą sprawę.

Nie żyje szef MSI
Źródła: www.komputerswiat.pl, www.instalki.pl, ithardware.pl, esportsobserver.com, www.rappler.com, pokde.net, news.ltn.com.tw

Może Cię zainteresować