Reklama

Zapowiedziano sieciowy horror Nemesis: Distress od wrocławskiego studia

Nemesis: Distress to produkcja na podstawie gry planszowej. Wrocławskie studio postanowiło pójść za ciosem i tworzy sieciowy horror, który trafi bezpośrednio na PC.

Multiplayerowy horror w klimacie Obcego

Nemesis: Distress to wirtualna wariacja planszówki Nemesis Board Game, ufundowanej na Kickstarterze przez ponad 30 tysięcy użytkowników platformy, co pozwoliło zebrać twórcom przeszło 3 miliony funtów. Teraz trwa kolejna zbiórka, dzięki której ma zostać wydany dodatek do tej gry. Osiem dni przed zakończeniem Nemesis Lockdown ma uzbierane prawie 5 mln dolarów, czyli ponad 20 mln złotych!

Reklama
Nemesis: Distress

Nic dziwnego, że wrocławskie studio Awaken Realms chce rozwijać ten projekt. Wspólnie ze swoim cyfrowym oddziałem Awaken Realms Digital oraz studiem Ovid Works tworzą sieciowy horror Nemesis: Distress. Łączy on elementy strzelanki i survivalu w wykreowanym w grze planszowej świecie. Przedsmak możecie zobaczyć poniżej:

Nemesis: Distress na PC

Produkcja wyląduje na komputerach osobistych i będzie kłaść duży nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Obok zwyczajowej walki o przetrwanie w futurystycznym koszmarze twórcy stawiają na motyw ukrytego zdrajcy w drużynie znany z gry planszowej. W Nemesis: Distress weźmiemy udział w 40-minutowych sesjach/scenariuszach, które spróbujemy ukończyć w jednym kawałku. Działanie zespołowe będzie kluczem do przetrwania, albowiem samotny wilk nie przetrwa w mrocznej pomieszczeniach zawieszonych w kosmosie. Historia zapowiada się bardzo klasycznie — kosmonauci budzą się nagle ze stazy. Statek wygląda na uszkodzony, a jedna z osób za-hibernowanych została zamordowana. Dodatkowo okazuje się, że na pokładzie przebywa istota, która nie ma zamiaru pozostawić ludzi przy życiu.

Nemesis: Distress

W trakcie rozgrywki wcielimy się w unikalne klasy. Nasze zadanie polega na wypełnieniu wyznaczonej przez siebie misji, ale w taki sposób, aby nie odkryli jej inni gracze. Co ciekawe, nasi rywale nie będą mogli nas bezpośrednio zranić, ale mogą utrudniać nam życie na wiele sposobów. Na dodatek, na statku kosmicznym (to właśnie tam rozgrywać się będzie cała akcja) napotkamy wrogie formy życia, które polując na graczy, stopniowo opanowują cały pokład.

Reklama

Gra trafi na Steam jeszcze w 2020 roku. Dokładna data premiery nie jest znana.

Reklama