×

NASA stworzyła naszyjnik, który ma pomóc w walce z koronawirusem

Naszyjnik od NASA to całkiem przydatny gadżet, który opracowano z myślą o dodatkowej ochronie w trakcie pandemii. I jest dostępny za darmo!

Naszyjnik od NASA jest darmowy, ale…

Naszyjnik od NASA to idealny wybór dla wszystkich, którzy nie mogą powstrzymać się od dotykania twarzy. Koncepcja jest bardzo prosta. Użytkownik, który podniesie ręce w kierunku twarzy, zostanie zaalarmowany przez czujnik zbliżeniowy. Jest on zasilany ze zwykłej baterii guzikowej i powoduje wibrację biżuterii. Wibracje przypominają noszącemu, aby nie dotykał twarzy, pomagając wyrobić sobie nawyk oraz pamięć mięśniową, potrzebną do ukształtowania tego nowego zachowania. Jest jedno, ale… urządzenie trzeba zmontować samodzielnie!

Naszyjnik NASA nie pozwoli ci dotykać twarzy

Agencja opracowała i udostępniła pliki

NASA JPL zapewnia niezbędne pliki STL, a także listę potrzebnych części i instrukcje montażu. Poza drukarką 3D pozostałe elementy są łatwe do pozyskania. Samo wykonanie wisiorka powinno być łatwe do wykonania przez każdego, kto ma podstawowe umiejętności w zakresie elektrycznego majsterkowania. Oczywiście jest prawdopodobne, że niektóre firmy skorzystają z tego pomysłu, ulepszą go i sprzedadzą publicznie własne, bardziej wyrafinowane wersje. To tylko jedno z akcesoriów, które pomoże Ci uniknąć zarażenia wirusem, ale nie wystarcza, aby się zabezpieczyć.

Naszyjnik NASA nie pozwoli ci dotykać twarzy

Urzędnicy ds. Zdrowia w dużej mierze zgadzają się, że każdy powinien nosić maskę na twarz w miejscu publicznym. Najbardziej idealnie do tego są odpowiednie maski medyczne, ale spora grupa osób wybiera te wielokrotnego użytku.

Pamiętajmy także o dezynfekcji rąk oraz unikania miejsc gęsto zaludnionych, jeśli tylko możecie.

Źródła: www.cnet.com, www.slashgear.com, mashable.com, android.com.pl