×

Elon Musk twierdzi, że jego firma opracowuje implant, który odtworzy muzykę w mózgu

Elon Musk przedstawił Neuralink, który ma zapewnić niezwykłe możliwości. Ciekawe ilu chętnych zgłosi się do testów nowego wynalazku od ekscentrycznego biznesmena.

Elon Musk przedstawił Neuralink

Elon Musk przedstawił Neuralink. Jego wyjątkowy starup pracuje nad interfejsem mózg-komputer, który pozwoli użytkownikom na strumieniowe przesyłanie muzyki bezpośrednio do ich mózgu. Przynajmniej tak twierdzi ekscentryczny biznesmen. Nowe informacje o tajemniczym startupie pojawiły się w ubiegłym miesiącu, ale w ostatnich dniach powoli ujawnia szczegóły na Twitterze. Odpowiadając informatykowi Austinowi Howardowi, Musk potwierdził, że technologia Neuralink pozwoli ludziom „słuchać muzyki bezpośrednio z naszych chipów”.

Stwierdził także, że Neuralink może pomóc kontrolować poziom hormonów i wykorzystywać je na naszą korzyść (ulepszone zdolności i rozumowanie, złagodzenie lęku itp.). Od momentu powstania w 2016 roku Neuralink przeprowadził tylko jedną dużą publiczną prezentację na temat działania tej technologii.

Musk przedstawił Neuralink

Pierwsze przecieki

Przemawiając na imprezie w 2019 roku, Musk powiedział, że firma pracuje nad urządzeniem, które zapewni bezpośrednie połączenie między komputerem a chipem umieszczonym w mózgu. Technologia ta mogłaby zostać najpierw wykorzystana do pomocy ludziom cierpiącym na choroby mózgu, takie jak choroba Parkinsona. Jednakże ostatecznym celem Neuralinka według Muska jest umożliwienie ludziom konkurowania z zaawansowaną sztuczną inteligencją.

Musk przedstawił Neuralink

Według pana Muska proces zakładania chipa będzie podobny do operacji laserowej oka. Jedną z jego części będzie robot neurochirurgiczny, który dopasowuje elastyczne „nici” do mózgu połączone z niewielkim wszczepialnym chipem komputerowym. Artykuł badawczy szczegółowo opisujący urządzenie twierdzi, że pojedynczy kabel USB-C zapewni „przesyłanie danych w pełnym paśmie” do mózgu.

Neuralink ma aż 11 ofert pracy wymienionych na swojej stronie internetowej, oferując stanowiska dla inżyniera mechanika, inżyniera oprogramowania robotyki i „technika histologii”. Sam Musk zaprasza do współpracy osoby, które kiedyś „rozwiązały problemy z łącznością”:

https://twitter.com/elonmusk/status/1284306733720940544

Bylibyście chętni na taki „wszczep?”

Źródła: www.gry-online.pl, www.independent.co.uk, ithardware.pl, www.biorxiv.org

Może Cię zainteresować