Reklama

Pokémon Unite to zespołowa gra strategiczna w stylu League of Legends

Mobilne Pokémon Unite to najnowsza produkcja z uniwersum kieszonkowych potworków. Jednak fani nie podzielają entuzjazmu przedstawicieli firmy.

Mobilne Pokémon Unite

Mobilne Pokémon Unite nie jest do końca tym, czego oczekiwali fani. Najnowsza produkcja z kieszonkowymi potworami to oparta na zespołach gra strategiczna czasu rzeczywistego. Gra jest rozwijana przez TiMi Studios Tencenta, to samo studio stoi za znanymi darmowymi grami online, takimi jak Honor of King ‚s i Call of Duty: Mobile.

Reklama

Gra bardzo przypomina MOBA, szczególnie League of Legends. Na nagraniach widać dwie drużyny, po 5 graczy w każdej, walczące ze sobą i zdobywające kolejne poziomy postaci podczas realizacji celów. Mapa z trzema alejkami wygląda jak kopia tych, które już widzieliśmy w innych grach typu MOBA. Mamy nawet typową dżunglę, czyli obszary poza głównymi alejami. Znajdziemy tam silniejsze potwory, które zapewnią nam więcej punktów doświadczenia. Twórcy najwyraźniej będą dodawać stworki z każdej generacji, choć widać sporą przewagę tych z pierwszej edycji. Nie wiadomo ile postaci dostaniemy na start.

Będzie to darmowa gra na Nintendo Switch i urządzenia mobilne, z możliwością rozgrywki krzyżowej w trybie dla wielu graczy. Nie podano niestety daty premiery.

Fani są wściekli

Biorąc pod uwagę ilość negatywnych reakcji pod filmikami oraz komentarze, fani nie są zadowoleni. Rozchodzi się jednak nie o samą grę, a o studio, które ją produkuje. Studio Tencent jest znane z gier Free2Play, ale gracze nie mają o nich dobrego zdania. Są naszpikowane mikropłatnościami, a gracz za gotówkę może kupić dosłownie wszystko.

Reklama
Mobilne Pokémon Unite

Największym zagrożeniem w tym wypadku jest podział postaci na te „darmowe” i te za gotówkę. Jeśli Pokémon Unite nie będzie odpowiednio zbalansowany, a płatne pokemony silniejsze od swoich bezpłatnych odpowiedników… cóż. Nie będzie można liczyć na ogromną ilość chętnych do zagrania.

Oberwało się także zapowiedzi, która początkowo uderzyła w nostalgiczne nuty, co wyglądało jakby czekała nas zapowiedź czegoś dużego. A tutaj… zwykła mobilka na urządzenia mobilne i Nintento Switch.

Zamierzacie przetestować darmowe poksy?

Reklama