×

Minecraft z kolejnym rekordem! To najlepiej sprzedająca się gra w historii

Minecraft pobił kolejny rekord. To bez wątpienia największy fenomen ostatniej dekady na rynku gier wideo. Obecnie jest najlepiej sprzedającą się grą w historii.

Ale co to jest?

Minecraft pobił kolejny rekord sprzedaży! Swoją obecność na rynku gier wideo rozpoczął w 2011 roku. Wtedy jako niepozorna produkcja zadebiutowała na pecetach i urządzeniach przenośnych. Przede wszystkim wyróżniała ją pikselowa grafika, którą zachwyciło się miliony osób na całym świecie. Okazało się bowiem, że możliwość tworzenia własnych przestrzeni i światów to strzał w dziesiątkę. Dzięki temu produkcja Mojang Studios doczekała się premiery na ponad dziesięciu innych systemach, a w 2014 roku prawa do gry zostały kupione przez Microsoft za gigantyczną kwotę 2,5 mld dolarów!

Z czasem Minecraft stał się wręcz kultowy. Na podstawie tej niepozornej gierki stworzono kilka spin-offów, ekranizację, licencjonowane powieści, a nawet produkcja doczekała się własnego konwentu! Dziś można śmiało uznać ją za fenomen w historii gier wideo.

Minecraft pobił kolejny rekord

Minecraft pobił kolejny rekord

Jak donosi The Verge, Minecraft przekroczył właśnie liczbę 200 mln sprzedanych egzemplarzy i tym samym objął prowadzenie w rankingu najlepiej sprzedających się gier wideo. Osiągnięcie jest tym większe, że miesięcznie produkcja notuje 126 milionów czynnych użytkowników. O nie malejącej popularności Minecrafta świadczy też fakt, że w 2019 roku był najchętniej oglądaną grą na YouTubie.

Ze względu na panującą sytuację na świecie, w kwietniu odnotowano 25% wzrost zainteresowania i 40% wzrost sesji multiplayer.

Projekt dalej jest rozwijany

Warto też wspomnieć o tym, że Minecraft nadal jest wspierany przez Microsoft. Do gry nieustannie dodawane są nowe funkcje, jak i całkowicie nowe zawartości. Gra doczekała się także wsparcia dla ray tracingu, który wprowadza ten tytuł w zupełnie nową erę graficzną. Nic dziwnego, że Elon Musk rozważa możliwość dodania Minecrafta do kokpitów samochodów Tesla.

Nie można też zapomnieć o pobocznych projektach serii, takich jak Minecraft: Story Mode, Minecraft Earth czy zbliżające się Minecraft Dungeons.

Źródła: www.tabletowo.pl, ithardware.pl, www.benchmark.pl
Fotografie: www.minecraft.net

Może Cię zainteresować