Mass Effect Trilogy Remaster jednak się ukaże? EA szykuje niespodziankę

Fani już od dawna proszą Electronic Arts o wydanie Mass Effect Trilogy Remaster. Czy właśnie ich marzenie powoli się spełnia?

Seria uwielbiana przez graczy

Mass Effect Trilogy Remaster byłby spełnieniem marzeń wielu graczy! Seria Mass Effect zapisała się na kartach historii jako jedna z najlepszych trylogii ostatnich lat. Pierwsza odsłona, która zadebiutowała w 2007 roku na Xbox 360 zachwyciła zarówno graczy jak i krytyków, o czym świadczą m.in. wysokie oceny (91/100 w serwisie Metacritic). Tym samym przyćmiła ona inne ekskluzywne tytuły wydane przez EA. Mass Effect 2 (2010 rok) podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, a trójka (2012 rok) choć mniej zachwyciła fanów, to jednak dalej pozostaje w czołówce najlepszych gier.

Później Mass Effect Andromeda próbował podtrzymać dziedzictwo serii, jednak nie sprostał oczekiwaniom graczy oraz krytyków. EA szybko porzuciło próby naprawienia tytułu oraz wydawania do niej kolejnych DLC. Czy istnieje szansa na zremasterowaną trylogię Mass Effect?

Mass Effect Trilogy Remaster

Mass Effect Trilogy Remaster powstanie?

Gracz od lat nie mogą doprosić się Electronic Arts o remaster lub remake przygód komandora lub komandor Shepard. Dlatego ostatnie pogłoski wzburzyły fanów. W oficjalnym raporcie finansowym EA za pierwszy kwartał 2020 roku i planach budżetowych pojawiła oficjalna zapowiedź zremasterowanego wydania pewnej gry, które pojawi się na rynku jeszcze przed końcem marca 2021 roku. Jakiej? Tego oficjalnie nie ogłoszono. Możemy się tylko domyślać, co oznacza tajemniczy dopisek „EA HD Title”. Kolejne nadzieje we fanach wzbudził artykuł Jeffa Gruba z Venture Beat, w którym autor jednoznacznie stwierdził, iż omawiany „HD title” to… remaster trylogii Mass Effect. Jak czytamy:

Och, ten remaster HD gry EA to trylogia Mass Effect. Nie spodziewajcie się jej jednak na Switchu — przynajmniej nie na premierę.

Mężczyzna nie ujawnił więcej szczegółów. Dodał jedynie, że jego zdaniem zremasterowana trylogia Mass Effect miałaby zadebiutować zarówno na konsolach obecnej, jak i nowej generacji. Na 11 czerwca zaplanowano event EA Play Live. Jeśli Electronic Arts ma zapowiedzieć odświeżoną trylogię Mass Effect, to najprawdopodobniej zostanie ona ujawniona właśnie na tym wydarzeniu.

Mass Effect Trilogy Remaster mógłby być wielkim hitem sprzedażowym. Jednak czy na pewno powstanie?