×

Japońska firma tworzy maskę na twarz, która tłumaczy nasze rozmowy w czasie rzeczywistym

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem to nowy produkt japońskiej firmy technologicznej Donut Robotic. Innowacyjne urządzenie komunikacyjne w dobie pandemii?

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem o nazwie ​​C-FACE może przesyłać wiadomości przed przetłumaczeniem ich z japońskiego na osiem innych języków. Donut Robotics ma nadzieję, że maska ​​okaże się przydatna i kieruje produkty na rynek masowy, który nie istniał przed pandemią.

Maska C-FACE idealnie pasuje do standardowej maski na twarz. Wykorzystuje Bluetooth do łączenia się z aplikacją na smartfony i tablety, które mogą następnie transkrybować mowę na tekst i wiadomości głosowe. Ta sprytna aplikacja może również pomóc w razie potrzeby wzmocnić głos użytkownika, umożliwiając łączenie się ze smartfonami na odległość 10 metrów.

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem

Projekt będzie rozwijany w kolejnych latach

W przyszłości firma Donut Robotics ma nadzieję przekształcić ją w systemy obrazu. Producent opisuje maskę jako „nowe urządzenie komunikacyjne w szybko rozwijającym się świecie online i cyfrowym”. Dyrektor generalny Donut Robotics, Taisuke Ono w rozmowie z agencją Reuters powiedział:

Ciężko pracowaliśmy przez lata, aby opracować aplikację i wykorzystaliśmy tę technologię do stworzenia produktu, który reaguje na to, jak koronawirus zmienił społeczeństwo. Nadal mamy wiele sytuacji, w których musimy się spotkać osobiście. W tej nowej normalności… maska ​​i aplikacja są bardzo pomocne.

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem

Produkt ma trafić na rynek w przyszłym roku

Inżynierowie z Donut Robotics podobno wymyślili ten pomysł, szukając produktu, który pomógłby utrzymać firmę na powierzchni podczas trwającego kryzysu zdrowotnego. W czasie wybuchu pandemii Donut Robotics finalizowało kontrakt na dostawę robo-przewodników oraz tłumaczy na lotnisko Haneda w Tokio.

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem

Maseczka ze wbudowanym tłumaczem w styczniu 2021 roku. Podobno koszt jednej to około 3980 jenów (140 zł) i będzie kosztować około 4378 jenów z podatkiem (160 zł). Użytkownicy będą również obciążani miesięczną opłatą za tłumaczenie. Pierwsze 5000 masek C-FACE zostanie wysłanych do klientów w Japonii. Z kolei od września firma Donut Robotics zamierza sprzedawać maseczki na terenie Chin, USA oraz Europy.

Jak myślicie czy nowy wynalazek sprawdzi się w codziennych kontaktach?

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować