×

Mark Zuckerberg jest oficjalnie Centibillionairem. Dołączył do Billa Gatesa i Jeffa Bezosa

Szef Facebooka nie może narzekać na brak gotówki, ale teraz Mark Zuckerberg jest Centibillionaire. Do tego wąskiego grona dołączył dzięki TikTokowi.

Elitarna grupa

W czwartek Mark Zuckerberg z Facebooka dołączył do tak zwanego klubu Centibillionaire. Są to osoby, których majątek netto przekracza 100 miliardów dolarów. Jedynymi pozostałymi członkami klubu są szef Amazona Jeff Bezos i współzałożyciel Microsoft Bill Gates. BBC donosi, że Zuckerberg zyskał, kiedy Instagram, którego właścicielem jest Facebook, uruchomił konkurenta TikToka. To spowodowało wzrost ceny akcji Facebooka o ponad 6%. Mark jest właścicielem 13% udziałów firmy.

Mark Zuckerberg jest Centibillionairem

Premiera ma miejsce, gdy prezydent USA Donald Trump zagroził, że zablokuje TikToka, który zyskał na popularności w ostatnich miesiącach. Tego samego dnia, gdy Facebook uruchomił konkurenta w postaci usługi Reels, Trump spełnił swoją groźbę. Wydał nakaz wykonawczy, który blokuje TikTokowi możliwość prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych. Właściciel aplikacji firma ByteDance musi sprzedać prawa do TikTokaw ciągu 45 dni, aby temu zapobiec.

A Chiny walczą z Facebookiem

Facebook jest obecnie zakazany w Chinach, podobnie jak Google i innymi aplikacje stworzone przez firmy technologiczne w USA. Jednakże w czasie pandemii wszystkie media społecznościowe zanotowały wzrost liczby użytkowników. Nie tylko ze względu na to, że ludzie nie mogli opuszczać swoich domostw, ale także dlatego, że większość firm przeszła w tryb pracy zdalnej.

Mark Zuckerberg jest Centibillionairem

Pięć największych amerykańskich firm technologicznych, czyli Apple, Amazon, Alphabet, Facebook i Microsoft, ma obecnie wyceny rynkowe odpowiadające około 30% amerykańskiego produktu krajowego brutto (PKB).

Amerykanie bardzo chcą pozostać liderami w pewnych kręgach gospodarczych. Jednak czy wytrzymają chińską ofensywę ekonomiczną?

Źródła: www.theguardian.com, www.unilad.co.uk, www.timesnownews.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować