×

Mapa operatorów i ich zasięgu 5G. Maszty staną w całej Polsce

Mapa z masztami 5G w Polsce została udostępniona przez operatorów komórkowych działających na terenie naszego kraju. Zobacz, czy znajdziesz się w zasięgu.

Mapa z masztami 5G w Polsce

Mapa z masztami 5G w Polsce może budzić obawy niektórych osób. Jednakże nowe badania nad 5G udowadniają, że nie jest one groźne dla zdrowia. Czy to uspokoi osoby obawiające się „zgubnego wpływu” fal tej częstotliwości? Wątpliwe. Zabawne jednak jest to, że oficjalnie przetarg na 5G w Polsce się nie odbył. Mimo tego operatorzy planują modernizację obecnych masztów, aby mogły one działać w częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz. Poniższe dane pochodzą z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Mapa operatorów i ich zasięgiem 5G. Maszty staną w całej Polsce

Plus

Plus otrzymał 37 pozwoleń na uruchomienie 5G w paśmie 2600 MHz. Obejmują one główne 7 polskich miast: Warszawa, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Łódź oraz Katowice.

Play

Fioletowy operator jest liderem w tym zastawieniu. Otrzymał aż 971 zgód w paśmie 2100 MHz oraz 16 w paśmie 1800 MHz. To oznacza, że najpewniej będzie liderem w kwestii 5G na terenie naszego kraju.

Orange

Pomarańczowy gracz telekomunikacyjny zapowiedział, że 5G w jego sieci ruszy od lipca. Dotyczy to głównie największych miast jak np. Warszawa. Otrzymał on 840 zgód na modernizację masztów.

T-Mobile

Pokrycie obszaru przez T-Mobile jest bardzo podobne jak w przypadku Orange. Nic dziwnego, firmy dzielą lokalizacje w ramach spółki Networks. Firma otrzymała łącznie 819 zgód. 

Zastanawiające jest jednak, czy przeciwnicy 5G nie wykorzystają tych informacji do swoich działań…

Źródła: spidersweb.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować