Reklama

Mafia Trilogy oraz Mafia 2 Definitive Edition. Legendarna seria doczeka się odświeżenia!

Zapowiedź Mafia Trilogy to coś na co czekało wiele osób! Kultowa gra o eleganckich gangsterach oraz porachunkach mafijnych otrzyma odświeżenie!

Mafia Trilogy

Po 2 latach konto Mafii na Twitterze ożyło. Pojedynczy wpis o treści „Family.” pojawił się 10 maja. Po nim w kolejnych dniach pojawiły się kolejne „Power.” oraz „Respect.”. Tysiące graczy oraz dziennikarzy zaczęło spekulować o co może chodzić. Remaster drugiej odsłony serii? 4 część cyklu?

Reklama
Mafia Trilogy

Okazało się, że wydawca 2K Games szykuje nie jeden a trzy odświeżone wersje wszystkich odsłon Mafii! Kolejnym zaskoczeniem jest fakt, że Mafia z 2002 nie doczeka się zwykłego remasteru, ale pełnoprawnego remake’u. W praktyce oznacza to, że gra zostanie zaprojektowana od nowa, ale twórcy obiecują, że oryginalny klimat zostanie zachowany.

Mafia Trilogy

Mafia 2 Definitive Edition

Odświeżenie drugiej odsłony Mafii 2 wydanej w 2010 roku było kwestią czasu. Od kilku miesięcy pojawiały się plotki, że przygody Vito Scaletty doczekają się nowej wersji przygotowanej pod współczesne możliwości komputerów. Najwyraźniej Microsoft nie mógł się powstrzymać i wczoraj w sklepie Xbox Live pojawiła się zakładka nowego produktu. Szybko jednak zniknęła, jednakże w internecie nic nie ginie, zachowały się screeny oraz opis:

Niesamowicie zremasterowana w HD, gra przedstawia życie gangstera w złotej erze zorganizowanej przestępczości. Vito Scaletta angażuje się w sprawy mafii, chcąc spłacić długi swego ojca. Wraz z kolegą, Joem, Vito pnie się w górę hierarchii, popełniając przestępstwa, z którymi wiążą się duże zyski… ale i konsekwencje. Po raz pierwszy w historii przeżyj wszystkie historie Mafii II dzięki jednemu pakietowi i w jakości HD.

Mafia Trilogy

Nie wszyscy cieszą się z powrotu?

Okazuje się, że nie wszyscy są w pełni szczęśliwi z powodu ogłoszenia Mafia Trilogy. Nie chodzi jednak o powrót legendarnej marki, ale o fakt, że za odświeżenie tytułów odpowiada studio Hangar 13. To właśnie ci twórcy byli odpowiedzialni za produkcję Mafii 3, która okazała się ogromnym rozczarowaniem. Dodatkowo niepokój budzi informacja, że pierwotny scenarzysta dwóch odsłon gangsterskiej gry, Daniel Vávra nie ma pojęcia o remasterach oraz nie współpracuje w tej sprawie ze studiem:

Reklama

Skoro wszyscy o to mnie dzisiaj pytają – nie pracuje nad nimi. Nie oczekuję od nich zbyt wiele. Nikt mi nic o nich nie powiedział. Zupełnie nic o nich nie wiem. Nikt mi za to nic nie zapłacił. Moje zaangażowanie wynosi 0. Ja tylko napisałem i wyreżyserowałem oryginały.

Cieszycie się z powrotu Mafii czy podobnie jak ja macie lekkie obawy?

Reklama