Reklama

„Mafia Definitive Edition” na obszernym gameplayu. Remake prezentuje się całkiem nieźle!

Mafia: Definitive Edition właśnie otrzymała obszerny gameplay. Remake kultowej produkcji z 2002 roku już we wrześniu będzie mieć swoją wielką premierę.

Mafia: Definitive Edition – co zmieniono?

Jeszcze dziś 2K Games planowało opublikować w sieci oficjalny pokaz rozgrywki z gry Mafia Definitive Edition. Jednak redakcja IGN nieco się pospieszyła i gameplay wylądował na ich stronie kilkanaście godzin przed planowaną premierą. Jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się czy nadchodzi Mafia 4 czy Mafia Remaster

Reklama
Mafia Definitive Edition

Haden Blackman, prezes i dyrektor kreatywny Hangar 13 rozmawiał z dziennikarzem IGN. W trakcie wywiadu przyznał, że jego zespół od dłuższego czasu szukał projektu, który mógłby zrealizować przed kolejną dużą produkcją. W związku z tym, że w jego ekipie pracuje kilka osób odpowiedzialnych za oryginalną Mafię, podjęto się odświeżenia tej gry. Wyjaśnił także, jakie elementy trzeba było przebudować:

Wiedzieliśmy od samego początku, że główna narracja będzie dobrze trzymać. Nie było gigantycznych dziur w fabule, które musielibyśmy wypełnić. Przebieg misji – liczba misji – wiedzieliśmy, że się nie zmienią. Ton, główne tematy i ustawienia – epoka prohibicji – wiedzieliśmy, że to wszystko trzyma się kupy. Wtedy, gdy zaczęliśmy patrzeć na następną warstwę, stwierdziliśmy, że musimy dostosować się do nowoczesnych standardów. Sposób, w jaki opowiadamy tę historię, jakość przerywników filmowych, odwzorowanie pewnych postaci.

Poniżej można obejrzeć porównanie pierwszej wersji z remakiem. Zdecydowanie widać różnicę.

Obszerny gameplay

Film trwa ponad 14 minut i zawiera zarówno scenki przerywnikowe, jak i dużo gameplaya. Nagranie prezentuje m.in. jazdę na motocyklu, system odsłon, czy encyklopedię aut. Dzięki temu ostatniemu dowiadujemy się, że w grze będziemy mieli do dyspozycji 53 modele pojazdów. Dodatkowo zmieniono obsadę. Głównemu bohaterowi tym razem głosu użyczył Andrew Bongiorno.

Reklama

Mafia: Definitive Edition zadebiutuje 25 września na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra będzie również działać na PlayStation 5 i Xboksie Series X, dzięki zapowiedzianej wstecznej kompatybilności.

Reklama