×

Mafia powraca? 2K Games niedługo ogłosi ciekawostki związane z serią

Mafia 4 czy Mafia Remaster? Niemal dwa lata po ostatnim wpisie, twitterowe konto kultowej gry wideo Mafia znów nadaje. Co to oznacza? Studio 2K Games szykuje się do ogłoszenia CZEGOŚ związanego z serią!

Mafia 4 czy Mafia Remaster?

Mafia zaznaczyła swoje istnienie na rynku gier wideo z dużym przytupem. Pierwsza część zatytułowana Mafia: The City of Lost Heaven zadebiutowała w 2002 roku na PC (w 2004 również na PS2 i Xbox) i do dzisiaj uważana jest za klasyk swojego gatunku. Niestety, kolejne części nie zdołały przeskoczyć poprzeczki – jej ostatnia trzecia część to doskonały przykład tego, że pośpiech ze strony deweloperów w niemal każdym przypadku skutkuje marnym produktem.

Na twitterowym koncie marki Mafia po dwóch latach nieobecności, pojawiła się wiadomość z jednym z słowem: Family, czyli rodzina.

Chwilę później opublikowano kolejne hasło brzmiące Power – to akurat można tłumaczyć na wiele sposobów: władza, moc, siła, potęga. Co to oznacza? Możliwości są tylko dwie – szykuje nam się pełnoprawna, czwarta część serii lub powrót do jej poprzednich odsłon za sprawą remastera.

W tym momencie więcej wskazuje na tą drugą opcję. Jednak w kwietniu – dzięki bazom danych koreańskiej agencji ratingowej – dowiedzieliśmy się, że w planach są Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition, czyli nowe wersje dwóch odsłon klasycznej serii. To jednak cały czas nie wyklucza powstania czwartej odsłony serii.

Więcej powinniśmy dowiedzieć się już niedługo.

Mafia 4 czy Mafia Remaster
Źródła: www.ppe.pl, www.gry-online.pl, www.komputerswiat.pl

Może Cię zainteresować