×

LG ostro szaleje — zapowiada telewizor o przekątnej 163 cali. To prawdziwy potwór ścienny

LG zapowiada telewizor 163 cali, który ma trafić do sprzedaży w sierpniu tego roku. Zastosowano nowatorskie rozwiązanie, aby stworzyć matrycę tej wielkości.

LG zapowiada telewizor 163 cali

LG zapowiada telewizor 163 cali, który zostanie wyposażony wyświetlacz MicroLED. Koreański gigant prezentował już kilka prototypów na dużych imprezach branżowych w ubiegłym roku, ale dopiero teraz mowa tutaj o konkretnej dacie premiery. Model, który wkrótce pojawi się na rynku to produkt do dużych instalacji komercyjnych, a nazwa kodowa brzmi LSAB009. Jak udało się osiągnąć tak duże rozmiary matrycy? Wszystko dzięki diodom MicroLED oraz wyświetlaczom modułowym. Cały ekran składa się z bloków, które można łączyć, aby tworzyć różne typy ekranów.

LG zapowiada telewizor 160 cali

Każdy blok ma rozdzielczość 640 x 360 pikseli. „Rozstaw pikseli” (ogólnie nazywany rozstawem lub odległością między pikselami) wynosi 0,9 milimetra. Wynika z tego, że do wykonania ekranu o rozdzielczości Ultra HD trzeba uzyskać ekran o minimalnej wielkości ponad 163 cali. Wszystkie moduły są zabezpieczone filtrem przeciwodblaskowym, który powinien zagwarantować doskonałą wydajność czerni w każdej sytuacji.

Sprzęt nie dla śmiertelników

Zapewne wielu z was marzy o własnej i prywatnej sali kinowej, ale model LG w tej kwestii nie pomoże. Chyba, że będziecie mieć naprawdę ogromną ilość pieniędzy pod ręką. Telewizory powyżej 65 cali potrafią kosztować nawet 20 tys. złotych. Zapewne koszty tego ściennego potwora będą przerażające a sam producent nie ujawnił jeszcze ceny.

Według zapewnień LSAB009 ma trafić do sprzedaży jeszcze w sierpniu tego roku.

LG zapowiada telewizor 160 cali
Źródła: www.komputerswiat.pl, www.lg-informationdisplay.com

Może Cię zainteresować