×

LG przyznano tytuł Innowatora Roku, nadany przez General Motors

LG przyznano Innowatora Roku i jest to niezwykle wyróźniający tytuł dla południowokoreańskiej firmy. Producent nie ma zamiaru spocząć na laurach.

LG przyznano Innowatora Roku za innowacje w motoryzacji

LG przyznano Innowatora Roku, a to niezwykle spore osiągnięcie. W tym roku koncern General Motors (GM) przyznał tytuły najlepszych dostawców ponad 100 firmom z 15 krajów. Jednakże wyłącznie pięć firm otrzymało prestiżową nagrodę za innowacje. Firmy LG Electronics i LG Display zostały docenione za dostarczanie nowoczesnych technologii i podzespołów motoryzacyjnych.

Pozwalają one rozszerzyć możliwości pojazdów oraz podwyższyć komfort jazdy. Firma LG Electronics zdobyła tytuł GM Supplier of the Year, już drugi raz – poprzednio wraz ze spółką LG Chem otrzymała w roku 2016 nagrodę Overdrive Award. Wówczas nagrodę otrzymali oni za innowacyjne technologie i podzespoły wykorzystane przez koncern GM przy pracach nad samochodem elektrycznym.

LG przyznano Innowatora Roku

Inwestycje w przyszłość

Cyfrowy kokpit P-OLED w samochodzie Cadillac Escalade 2021 jest nie tylko centralnym elementem wnętrza ikonicznego SUV-a. Jest także jest pierwszym tego typu rozwiązaniem zastosowanym w pojeździe mającym trafić do sprzedaży. 38-calowy ekran składa się z trzech oddzielnych paneli P-OLED, z których największy ma przekątną 16,9 cala.

Trzy zakrzywione wyświetlacze tworzą cyfrową deskę rozdzielczą do wyświetlania podstawowych informacji o pojeździe oraz zintegrowaną konsolę środkową. Ta z kolei współpracuje z systemem inforozrywki i nawigacją. Futurystyczny, zintegrowany system wyświetlaczy stworzony przez LG zapewnia kierowcom między innymi szeroki kąt widzenia. Z z kolei producenci mają niezrównaną swobodę projektowania aut oraz lepszą funkcjonalność interfejsu człowiek-maszyna.

LG przyznano Innowatora Roku

LG nie zwalnia tempa

LG Electronics kontynuuje ścisłą współpracę z GM w różnych sektorach. Od 2015 roku dostarcza 11 elementów, takich jak systemy inforozrywki, deski rozdzielcze oraz elementy napędowe do Chevroleta Bolt EV, flagowego samochodu elektrycznego koncernu GM. Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy wyrazy uznania od lidera branży, takiego jak General Motors.

LG przyznano Innowatora Roku

Firma LG będzie kontynuować działania, dzięki którym jest partnerem rozumiejącym swoich klientów i rozwijającym się wraz z nimi. Firmy GM i LG mają wspólną wizję kabiny samochodu, jako kompletnego, nowoczesnego systemu. Ich zamierzeniem jest, aby kierowcy mogli się poczuć się w aucie niezwykle przyjemnie. Jak stwierdził Kim Jin-yong, prezes działu LG Vehicle Component Solutions:

Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy wyrazy uznania od lidera branży, takiego jak General Motors. Firma LG będzie kontynuować działania, dzięki którym jest partnerem rozumiejącym swoich klientów i rozwijającym się wraz z nimi. Firmy GM i LG mają wspólną wizję kabiny samochodu, jako kompletnego, nowoczesnego systemu, dzięki któremu kierowcy mogą poczuć się w aucie niezwykle komfortowo.

Źródła: Informacja prasowa
Fotografie: twitter.com, Informacja prasowa, twitter.com

Może Cię zainteresować