Reklama

Wszystko wskazuje na to, że Facebook od jakiegoś czasu pracuje nad własną krypto-walutą

Po chwilowym skoku popularności krypto-walut, można odnieść wrażenie, że gaśnie nie tylko entuzjazm inwestorów, ale cały biznes odchodzi w zapomnienie. Okazuje się jednak, że sytuacja może być jedynie przejściowa.

Reklama

Krypto-waluty

Zgodnie z raportem Bloomberga, Facebook właśnie przygotowuje się do wprowadzenia własnej krypto-waluty. Prace nad projektem trwają od jakiegoś czasu, a członkowie zespołu wyjawili, że gigant mediów społecznościowych pracuje nad stworzeniem systemu przekazów pieniężnych.

Wszystko ma opierać się na aplikacji WhatsApp, która wykorzystuje stablecoin – formę krypto-waluty opartej na łańcuchu bloków i bezpośrednio związaną z konkretną jednostką waluty, jak choćby dolar. Pojawienie się Facebooka na horyzoncie może okazać się punktem zwrotnym dla całej branży blockchain.

WhatsApp

Choć WhatsApp wciąż nie jest numerem jeden wśród aplikacji, to zdecydowanie cieszy się oszałamiającą popularnością na całym świecie. Obecnie korzysta z niego około 1,5 miliarda użytkowników, podobno 200 milionów w samych Indiach.

Reklama

I poniekąd to Indie znajdują się na celowniku Facebooka. Wielu imigrantów z każdej części świata przesyła pieniądze „do domu” za pomocą przekazów pieniężnych. Zgodnie z danymi Danku Światowego, każdego roku 70 miliardów dolarów trafia do Indii.

Trudne czasy

Krypto-waluty mogą nie tylko umożliwić cięcia, ale także okazać się lukratywnym biznesem. Nie należy jednak zapominać o trudnościach. Przeszkody regulacyjne sprawiają, że jest to dość niesprzyjający czas na rozpoczynanie działalności związanej ze stablecoin.

Również skomplikowana relacja między Indiami a Facebookiem może doprowadzić do fiasca. Kolejnym pytaniem jest to, czy użytkownicy mają dość wiary w platformę należącą do Facebooka oraz stabilność krypto-walut, by wysyłać pieniądze za pomocą nowego systemu.

Reklama
Tagi: