×

PS5 i Xbox Series X mają zadebiutować w tym roku. Mamy potwierdzenie od AMD

Konsole nowej generacji czyli PS5 oraz Xbox Series X pojawią się na rynku bez opóźnień. Zapewnił o tym producent części do nich.

PS5 i Xbox Series X premiera

Konsole nowej generacji wzbudzają sporo emocji, jednakże obecna sytuacja na świecie dała się we znaki także branży technologicznej. Dlatego obawiano się, że premiery PS5 oraz Xboxa Series X nie odbędą się w tym roku. Wybuch epidemii w Chinach sparaliżował większość fabryk, które tam operują i są głównym źródłem części elektronicznych do wielu marek telefonów czy podzespołów komputerów. Przewidywano zatem znaczące spadki w produkcji oraz przesunięcie wielu premier zapowiedzianych w tym roku.

Jednakże firma odpowiedzialna za produkcje komponentów do obu konsol uspokaja. Żadnych przesunięć nie będzie. Zgodnie ze słowami obecnej Pani Prezes AMD dr Lisie Su żadnych opóźnień nie będzie:

Spodziewamy się, że przychody z produktów semi-custom wzrosną w drugim kwartale, a szczególnie w drugiej połowie roku, ponieważ zwiększymy produkcję, by wesprzeć premiery nowych konsol PlayStation 5 i Xbox Series X w okresie świątecznym.

Konsole nowej generacji

Prezes AMD nie ukrywa jednak, że pandemia mocno odbiła się na ich funduszach. Jednakże nie martwi się tym, albowiem premiera PS5 i Xboxa przyniesie firmie znaczące zyski. Pytanie która konsola odniesie marketingowe zwycięstwo. Mimo, że komponenty propozycji od SONY wydają się słabsze, PS5 wciąż skrywa wiele sekretów.

Czy macie zamiar kupić konsole nowej generacji na premierę?

Może Cię zainteresować