×

Polska gra „Iron Harvest” na fenomenalnym kinowym zwiastunie

Dobry marketing to podstawa i najwyraźniej studio KING Art Games doskonale to rozumie! Fenomenalny kinowy zwiastun Iron Harvest kupuje mnie na wstępie.

Kinowy zwiastun Iron Harvest

Walka o uwagę potencjalnego konsumenta nie jest prosta, ale kinowy zwiastun Iron Harvest przyciąga uwagę. I wygląda do tego obłędnie! Świetnie, że twórcom udało się przemycić kilka polskich elementów (np. wypowiedzi postaci), a sam obraz jest pełen detali. Co ja będę więcej pisał, zobaczcie sami!

Projekt zainicjonwany przez obrazy

Jakub Różalski to autor słynnych obrazów, które mieszały okres dwudziestolecia międzywojennego z mechami oraz stylistyką steampunkową. W maju 2016 roku zapowiedział grę wideo osadzoną w jego wymyślonym uniwersum 1920+. Jest ona alternatywną wersją historii początków XX wieku, gdzie rozwój technologiczny skręcił w inną odnogę niż nasza. 13 marca 2018 roku ruszyła kickstarterowa akcja, której zadaniem było zebranie funduszy. Już dwa dni później twórcy mogli ogłosić sukces – 450 tys. dolarów wpłynęło na ich konto i była to minimalna suma potrzebna do stworzenia gry.

Kinowy zwiastun Iron Harvest

Jednakże zainteresowani gracze nie powiedzieli wówczas ostatniego słowa i zbiórka zakończyła się z sumą 1 298 726 dolarów na koncie. To zagwarantowało dość funduszy, aby deweloperzy mogli stworzyć wiele dodatkowych opcji w grze. Iron Harvest to typowy przedstawiciel gatunku RTS, gdzie główny nacisk położony jest na walkę. Na zapisach z rozgrywki przypomina ono Company of Heroes, a sami twórcy potwierdzili, że wzorują się na tej serii.

Gra ma mieć premierę 1 września 2020 roku. Trafi na Xboxa One, PlayStation 4 oraz PC.

Źródła: www.gry-online.pl, www.purepc.pl, www.gry-online.pl

Może Cię zainteresować