×

Pierwsze kino z ekranem LG Cinema Display i systemem Dolby Atmos. Widzowie są bardzo zadowoleni

Kino z ekranem LG Cinema Display oraz z systemem Dolby Atmos zbiera bardzo dobre oceny wśród pierwszych użytkowników. To dopiero początek współpracy.

Kino z ekranem LG Cinema Display

Kino z ekranem LG Cinema Display jest sporą rewolucją na rynku. To futurystyczne kino, należące do czołowej tajwańskiej sieci Showtime Cinemas, jest też pierwszym obiektem, w którym całkowicie zrezygnowano z projektorów zastępując je ekranami LED. Dzięki ścisłej współpracy firm LG i Dolby Laboratories, ekran LED Cinema Display wyposażono w zintegrowany serwer multimedialny IMS3000. Serwer IMS3000 firmy Dolby umożliwia wyświetlanie filmów z pełnym dekodowaniem ścieżki dźwiękowej Dolby Atmos. Co za tym idzie uzyskanie szerokiej sceny dźwiękowej otaczającej widzów i odtwarzanie efektów dźwiękowych odpowiadających położeniu i ruchowi obiektów widocznych na ekranie.

Kino z ekranem LG Cinema


  Ekran LG jest całkiem spory. Ma szerokość 14 i wysokość 7 metrów. Umożliwia oglądanie bogatego w detale obrazu 4K w wyjątkowo dużej skali. W odróżnieniu od konwencjonalnych projektorów cyfrowych, system firmy LG zapewnia doskonałą jakość obrazu na całej powierzchni ekranu, bez jakichkolwiek zniekształceń. Ekran LG LED Cinema Display pozwala na uzyskanie znakomitego kontrastu oraz wierne odwzorowanie kolorów. To wszystko dzięki indywualnemu sterowaniu każdym pikselem. Ponadto, ekran LG LED Cinema Display spełnia najwyższe wymagania dotyczące zabezpieczeń treści oraz posiada certyfikat DCI (Digital Cinema Initiatives).

Partnerzy są zachwyceni wynikami współpracy

Paik Ki-mun, szef jednostki biznesowej Information Display działu LG Electronics Business Solutions nie kryje zadowolenia:

Chcemy, aby seanse kinowe stały się źródłem wrażeń przewyższających to, do czego przyzwyczaili się widzowie. Jesteśmy przekonani, że zaawansowane technologie, zastosowane w ekranie LG LED Cinema Display i rozwiązaniach Dolby, zaowocują wzrostem naszego udziału w rozwijającym się rynku kin LED.

Cieszymy się ze współpracy z firmą LG Electronics, dzięki której tajwańscy miłośnicy kina skorzystają z połączenia naszych doświadczeń i wiedzy. Realistyczny obraz wyświetlany przez ekran LG LED Cinema Display oraz fascynujący dźwięk zapewniany przez system Dolby Atmos. To sprawia, że podczas seansów widzowie doświadczą silniejszych, zniewalających wrażeń kinowych.

Kino z ekranem LG Cinema
Źródła: Informacja prasowa
Fotografie: LG

Może Cię zainteresować