×

Romantyczne kino na wodzie w Mieście Miłości. Nietypowe pokazy filmowe w Paryżu

Kino na wodzie to nowy pomysł organizatorów tegorocznej edycji Paris-Plages. Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez władze stolicy Francji. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku nabierze szczególnego charakteru.

Kino na wodzie

Kino na wodzie, czyli Le Cinéma sur l’Eau uatrakcyjni tegoroczną edycję wydarzenia Paris-Plages. W ten sposób burmistrz Paryża oficjalnie otwiera tymczasowe sztuczne plaże wzdłuż dumy miasta  —  rzeki Sekwany. W związku z utrudnieniami narzuconymi przez epidemię koronawirusa, wydarzenie uświetnią nietypowe pokazy filmowe. Widzowie będą mogli je obejrzeć z… pokładu elektrycznych łódek.

Kino na wodzie

Miejsca są ograniczone

Pojazdów będzie w sumie 38 i pomieszczą od czterech do maksymalnie sześciu osób. Co istotne, ze względów bezpieczeństwa muszą być to wyłącznie znajomi lub członkowie rodziny. Natomiast dla tych, których zabraknie miejsca w elektrycznych łódkach należących do “pływającego kina”, władze przygotowały specjalne leżaki na lądzie. Wstęp, który jest bezpłatny, można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia. 

Inicjatywa przyniesie na duży ekran film El gran baño (2018) Gillesa Lellouche , francuską komedię, która opowiada historię grupy mężczyzn, którzy tworzą zsynchronizowaną drużynę pływacką. Ponadto zostanie wyświetlona historia Corona, krótki film o Covid-19. Powstał on przy współpracy przedstawicieli władz Paryża oraz przedsiębiorstwa Häagen-Dazs, będącego jednocześnie współorganizatorem wydarzenia.

Wydarzenie „Le Cinéma sur l’Eau” odbędzie się w sobotę 18 lipca, w centrum Paryża.

Źródła: gadzetomania.pl, sznyt.pl, www.logo24.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować