Reklama

Popularne whisky będzie sprzedawane w papierowej butelce

Johnnie Walker w papierowej butelce już w przyszłym roku trafi do sprzedaży. Uwielbiane przez wiele osób whisky będzie sprzyjało środowisku naturalnemu.

Johnnie Walker w papierowej butelce

Największy alkoholowy koncern Diageo poinformował, że w ramach walki z plastikowymi odpadami Johnnie Walker w papierowej butelce będzie wkrótce dostępny. W tym celu firma nawiązała współpracę ze spółką Pulpex Ltd., która zajmie się produkcją nowych opakowań.

Reklama

Już wcześniej współpracę z korporacją nawiązały takie marki jak Unilever (Lipton) oraz PepsiCo (Pepsi).

Z czego będą zrobione butelki?

Papierowe butelki wykonuje się z miazgi drzewnej i będą w pełni nadawać się do recyklingu. Sama miazga będzie wtłaczana pod dużym ciśnieniem do przygotowanych form, a następnie utwardzana w piecach wykorzystujących mikrofale. 

Johnnie Walker w papierowej butelce

Wytworzenie papierowej butelki ma pochłaniać dużo mniej energii i emitować mniej dwutlenku węgla niż w przypadku szklanych opakowań. Firma Diageo zapewnia także, że butelki z whisky nie będą zawierały wewnętrznej plastikowej powłoki, która zapobiega wyciekaniu napojów.

Reklama

Jak przekonuje Ewan Andrew, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Diageo:

Nieustannie staramy się przekraczać granice zrównoważonego opakowania, a ta butelka może być naprawdę przełomowa. 

Nad podobnymi rozwiązaniami rozmyślają już takie firmy jak Carlsberg czy Coca-Cola. Ta druga poinformowała w styczniu 2020 roku, że w pełni nie zrezygnuje jednak z produkcji plastikowych butelek. W komunikacie podkreślono, że liczą się oni ze zdaniem konsumentów, którzy nadal chcą z nich korzystać.

Przedsiębiorstwa Diageo, Unileverem i Pepsico zobowiązały się już do zmniejszenia produkcji plastiku w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych do 2025 roku.

Reklama