×

Robiłeś te rzeczy w Simsach? Jesteś psychopatą!

Dobra przyznajmy się sami przed sobą. Każdy zadawał sobie pytanie — jak zabić sima. W serii The Sims nikt nie mógł się powstrzymać przed pozbawieniem swojego wirtualnego awatara życia!

Jak zabić sima czyli test dla psychopatów

To będzie dla was krótki test z cyklu jak zabić sima! Za każdy sposób, który przetestowaliście własnoręcznie przydzielamy wam punkty (w zależności od wybranej techniki). W tym wypadku… lepiej nie starać się o najwyższe noty. Na końcu podsumujcie punkty i dowiecie się jak bardzo jesteście psychopatyczni. Skupimy się na 3 i 4 odsłonie serii, albowiem ilość zagrożeń dla simów (oraz potencjalnych możliwości śmierci) jest całkiem sporo. Gotowi? No to ruszamy.

1. Głód oraz utonięcie (5 pkt)

Zaczynamy od klasycznych sposobów czyli pozbawienie sima lodówki bądź drabinki w momencie, gdy ten radośnie pluska się w basenie. W The Sims 4 zadanie utrudniono, albowiem simowie nauczyli się po prostu wychodzić z basenu bez konieczności posiadania drabinki. Każdy kto choć dłużej grał pozbawił swego sima w ten sposób. Niezły początek psychopato, ale wiem, że możesz lepiej.

2. Porażenie prądem i podpalenie (10 pkt)

Te sposoby wymagają większej dozy postarania się. W przypadku elektryczności musimy zmusić sima do naprawy zepsutych urządzeń elektronicznych. Potencjalna ofiara musi mieć niski wskaźnik umiejętności technicznych i po kilku próbach zostanie naładowany. Niestety niezbyt pozytywnymi emocjami, a czystą energią z pobliskiej elektrowni.

Jak zabić sima

Z kolei podpalenie wymaga cóż… ognia. Festiwal fajerwerków w samym środku salonu? Czemu nie! Ewentualnie można rozpalić ognisko, ustawić wokół dużo ładnych, drewnianych mebli i zablokować możliwości ucieczki. Dodatkowe 2 pkt za styl otrzymacie, jeśli was Sim po osiągnięciu dziewiątego poziomu miksologii odblokuje sztuczkę “płonąca butelka” i w trakcie treningu wywoła pożar, który zakończy jego żywot.

3. Czarodziejska śmierć (10 pkt)

Magia to niebezpieczna zabawa i nasz sim może się o tym przekonać. Jak każdy adept sztuki tajemnej musi on posiadać pudło niebezpieczeństw . Następnie wykonuje sztuczkę „wodny grób” lub „żywy posąg” i jest spora szansa, że widzowie ujrzą… że nie zawsze ona wychodzi.

4. Zabawa z gryzoniem (10 pkt)

Każdy lubi zwierzątka! Jednak nie każdy lubi po nich sprzątać… Jeśli nasz sim ma pod swoją opieką gryzonia, to lepiej, aby regularnie sprzątał jego klatkę. Inaczej w trakcie zabawy zwierzak podzieli się z właścicielem tym co się tam „zrodziło”. Nasz sim złapie chorobę i umrze. Karma wraca!

5. Śmierć jako istota nadnaturalna bądź spotkanie trzeciego stopnia z mumią 15 (pkt)

Czasem marzy nam się zostanie syrenką (bądź syrenem) albo wampirem. Nasz sim może po części spełnić te marzenie, ale przy okazji możemy zginąć w niezbyt przyjemny sposób. Simy, które nabawiły się rybiego ogona mogą umrzeć z powodu wysuszenia. Wystarczy zadbać, aby nie otrzymały one odpowiedniej ilości płynów. Jak zabić sima, który stał się nieśmiertelną istotą nocy? Wystarczy pobiegać w cudnych promieniach słońca odpowiedni czas, a ten spali się na popiół (pewnie ze wstydu, że kierował nim sadysta).

Z kolei zwiedzając zapomniane groby egipskich faraonów możemy spotkać gościa, który bardzo lubi papier toaletowy. O dziwo dziwny jegomość nie najgorzej zna tajniki sztuk walki i jeśli pokona naszego Sima przeklnie go (nie chodzi tutaj wyłącznie o wiązankę z wulgaryzmami). Wystarczy, że poczekamy kilkanaście dni, a klątwa przerobi biedaka na kupkę piasku. Cóż… można przynajmniej dosypać go do klepsydry czy do piaskownicy dla dzieci.

6. Transmutacja (15 pkt)

Po użyciu eliksiru Dotyk Midasa, Sim może zmieniać wszystko w złoto specjalną interakcją. Jednak jak większość „darów” może to mieć skutki uboczne. Przykładowo doprowadzić do śmierci. Nie chce wam się obmacywać wszystkiego dookoła złotymi rączkami? Spróbuj używać raz po raz kamienia filozoficznego!

7. Pożarcie przez rekina bądź Krakena (15 pkt)

Twój sim radośnie tapla się w morzu, a ty akurat stwierdziłeś, że to idealny moment na kawkę. Wracasz i jedyne co pozostało po twoim Brajanie to urna w kole ratunkowym. Z ostatnich momentów twego Sima dowiadujesz się, że okoliczny rekin miał akurat ochotę na ludzinę.

Nawet łódź nie jest bezpiecznym miejscem. Gdy wirtualny ludzik siedzi w niej zbyt długo na otwartym morzu, Kraken nie może patrzeć na jego smutek i postanawia wciągnąć go do siebie. Szkoda, że nikt mu nie powiedział, że Simy nie mają skrzeli :/

8. Pożarcie przez krowokwiat (20 pkt)

Ogrodnictwo jest w miarę bezpiecznym hobby. Jednak nie w Simsach, gdzie można wyhodować krowokwiat, który rozsmakował się w ludzkim mięsie. Jak zabić sima przy pomocy dziwnej istoty? Wystarczy, że pokusi się na słodkie. Owa roślina używa jako przynęty ciastka umieszczonego na końcu języka. Jeśli ktoś się pokusi to cóż… kończy w żołądku dziwnej krzyżówki rośliny i krowy. Zawsze ową dziwną istotę można wydoić i stworzyć… eliksir zapewniający dłuższe życie. Cóż… krąg życia zatacza koło?

Podsumowanie

Domyślam się, że żaden z was drodzy czytelnicy nie chcieliście nigdy śmierci waszego wirtualnego awatara. Ja wprost to czuję przez simowe fale! Jednakże biorę także pod uwagę… że mogliście do tego dążyć celowo. Wszak Jak zabić sima to jedno z ulubionych pytań u wujka Google. Przejdźmy do tabeli wyników:

 • 0 pktPrawdziwy Obrońca Simów
  Serio? Po co grałeś w Simsy? :O
 • 10 – 25 pkt – „Przypadkowy” morderca
  Widzę, że zdarzyły ci się przykre wypadki w trakcie gry. Zdarza się!
 • 25 – 50 pkt – Nie zabijam Simów, ale…
  Ups… widzę, że zabijanie Simów wchodzi ci w nawyk… nie jest jednak za późno i możesz dbać o nich zamiast ich zabijać!
 • 50 – 75 pkt – Wirtualny psychopata
  Na pewno grasz w tę grę dla budowania domku i spotkań z wirtualnymi przyjaciółmi? Bo zaczynam w to poważnie wątpić
 • 75 – 100 pkt – Nałogowy Likwidator Simów
  Chyba naprawdę lubisz dręczyć tych biednych wirtualnych ludzi, którzy rozmawiają jakąś dziwną mieszanką francuskiego… Wiesz może jednak zmień grę na jakąś strzelankę?

Jak wam poszło? dajcie znać w komentarzach!

Może Cię zainteresować