×

Nowy iOS 14 zapewni wiele nowych możliwości. Prezentujemy nowości dla użytkowników Apple

Najnowsza aktualizacja iOS 14 zapewni nowe funkcje dla użytkowników. Przemodelowano widżety oraz dodano wiele nowych możliwości.

iOS 14 czyli nowe funkcje dla użytkowników

Apple obiecało, że iOS 14 będzie miał nowe funkcje. I najwyraźniej słowa dotrzymało! Nowa aktualizacja zapowiada spore zmiany, a wiele z nich jest spełnieniem próśb od użytkowników. Przygotowaliśmy dla was listę tych zmian.

Ulepszony ekran i widżety

Nowe widżety prezentują aktualne informacje na pierwszy rzut oka i można je przypinać w różnych rozmiarach na dowolnej stronie ekranu głównego. Użytkownicy mogą tworzyć inteligentne foldery widżetów, które wykorzystują inteligencję urządzenia do wyświetlania odpowiedniego widżetu na podstawie czasu, lokalizacji i aktywności. Strony ekranu głównego mogą wyświetlać widżety dostosowane do pracy, podróży, sportu, rozrywki i innych obszarów zainteresowania.

iOS 14 nowe funkcje

Na końcu stron ekranu głównego znajduje się biblioteka aplikacji, nowa przestrzeń, która automatycznie porządkuje wszystkie aplikacje użytkownika. To wszystko w prostym i łatwym w nawigacji widoku i inteligentnie wyświetla aplikacje, które mogą być w tej chwili pomocne. Użytkownicy mogą wybrać liczbę stron ekranu głównego, które mają być wyświetlane i łatwo ukryć strony, aby uzyskać szybszy dostęp do biblioteki aplikacji.

Zmiany w rozmowach telefonicznych

Przychodzące połączenia FaceTime i telefoniczne oraz interakcje Siri zyskują zupełnie nowy wygląd. Umożliwia on użytkownikom pozostawanie w kontakcie nawet w trakcie innych zajęć z użyciem telefonu. Dzięki obsłudze obrazu w obrazie użytkownicy iPhone’a mogą teraz oglądać wideo lub odbierać połączenia FaceTime podczas korzystania z innej aplikacji. Jak powiedział Craig Federighi, wiceprezes Apple ds. Inżynierii oprogramowania:


IOS 14 przekształca najbardziej kultowe elementy iPhone’a, poczynając od największej aktualizacji, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy na ekranie głównym. Dzięki pięknie przeprojektowanym widżetom na ekranie głównym oraz bibliotece aplikacji, która automatycznie organizuje wszystkie twoje aplikacje, oraz klipom aplikacji, które można szybko i łatwo znaleźć, iPhone staje się jeszcze bardziej wydajny i łatwiejszy w użyciu.

iOS 14 nowe funkcje

Ulepszone wiadomości

Wiadomości mają kluczowe znaczenie w komunikacji, a teraz łatwiej jest pozostać w kontakcie i szybko uzyskiwać dostęp do ważnych wiadomości. Użytkownicy mogą przypinać rozmowy na górze listy wiadomości, łatwo nadążać za żywymi wątkami grupowymi poprzez wzmianki i bezpośrednie odpowiedzi. Mogą także dostosowywać rozmowy, ustawiając zdjęcie grupowe za pomocą obrazu lub emoji. Nowe opcje Memoji w wiadomościach są jeszcze bardziej integracyjne i różnorodne z dodatkowymi fryzurami, nakryciami głowy, osłonami twarzy i nie tylko.

Bardziej ekologiczne sposoby podróżowania i nowe przewodniki w Mapach

Ulepszone mapy sprawiają, że nawigacja i odkrywanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki nowym kierunkom rowerowym oraz trasom pojazdów elektrycznych. Trasy rowerowe uwzględniają wysokość, ruchliwość ulicy i to, czy na trasie znajdują się schody. Wyznaczanie trasy pojazdu elektrycznego dodaje przerwy w ładowaniu wzdłuż planowanej trasy na podstawie aktualnego rodzaju ładowania pojazdu i ładowarki.

Przewodniki zawierają wyselekcjonowaną listę ciekawych miejsc do odwiedzenia w mieście, utworzonych przez wybór zaufanych zasobów. Przewodniki to nowy sposób na odkrywanie nowych rekomendacji od marek taki jak AllTrails, Complex, The Infatuation, Time Out Group czy The Washington Post. Pytanie tylko czy w Polsce doczekamy się podobnych rewelacji.

Ulepszone funkcje prywatności dla większej przejrzystości i kontroli

Wszystkie aplikacje będą musiały uzyskać zgodę użytkownika przed śledzeniem. W tym roku strony produktów App Store będą zawierać podsumowania zgłaszanych przez programistów. Dotyczy to praktyk ochrony prywatności, wyświetlanych w prostym, łatwym do zrozumienia formacie.

Ponadto użytkownicy mogą uaktualnić istniejące konta, aby zalogować się do Apple oraz zdecydować się cz udostępnić przybliżoną lokalizację programistom aplikacji zamiast ich dokładnej lokalizacji podczas przyznawania dostępu. Dodatkowo uzyskają jeszcze większą przejrzystość w kwestii korzystania z mikrofonu i kamery przez aplikacje.

iOS 14 nowe funkcje

Siri

Siri poszerza swoją wiedzę, pomaga znaleźć odpowiedzi z Internetu i może teraz wysyłać wiadomości audio. Dyktowanie za pomocą klawiatury działa na urządzeniu podczas dyktowania wiadomości, notatek, wiadomości e-mail i innych aplikacji.

Aplikacja Home

Aplikacja Home sprawia, że inteligentne sterowanie domem jest jeszcze łatwiejsze dzięki nowym sugestiom automatyzacji i rozszerzonym elementom sterowania w Control Center, zapewniającym szybszy dostęp do akcesoriów i scen. Oświetlenie adaptacyjne dla zgodnych lamp z włączonym HomeKit automatycznie dostosowuje temperaturę barwową w ciągu dnia.

Dodatkowo dzięki rozpoznawaniu twarzy na urządzeniu kompatybilne dzwonki wideo i kamery mogą identyfikować przyjaciół i rodzinę. Aplikacja Home i HomeKit zostały stworzone z myślą o prywatności i bezpieczeństwie, więc wszystkie informacje o akcesoriach domowych użytkownika są szyfrowane od końca do końca.

Wzmocnienie dźwięku

Funkcje ułatwień dostępu obejmują zakwaterowanie na słuchawkach, które wzmacnia lub tłumi określone częstotliwości. Dzięki temu muzyka, filmy, połączenia telefoniczne i podcasty brzmiały wyraźniej i głośniej.

Beta testy nowego oprogramowania ma ruszyć prawdopodobnie 6 lipca. W pierwszej kolejności skorzystają deweloperzy aplikacji. W ciągu kolejnych dni powinny nastąpić publiczne testy.

Źródła: www.tablety.pl, www.apple.com, www.apple.com

Może Cię zainteresować