×

Inteligenty dozownik wina, który współpracuje z innymi smart urządzeniami

Inteligenty dozownik wina to świetny gadżet dla wszystkich koneserów winogronowych trunków. Utrzymuje on odpowiednią temperaturę względem alkoholu.

Wszystko zaczęło się od projektu

Projekt inteligentnego dozownika wina Albicchiere zapoczątkowano na serwisie indiegogo.com. Włoscy twórcy zaprojektowani odpowiedni sprzęt do kuchni, który pozwoli przez 6 miesięcy cieszyć się pełnią smaku ulubionego wina. Wszystko za sprawą odpowiedniej temperatury w jakiej przez 24 godziny na dobie utrzymywany jest trunek. Dzięki ręcznym ustawieniom możemy sami dobierać odpowiednią temperaturę, jednak urządzenie jest wstanie samodzielnie wykryć rodzaj alkoholu jaki do niego trafił.

Inteligenty dozownik wina
Indiegogo

To za sprawą toreb wielorazowego użytku od zaprzyjaźnionych winiarni. Na szczęście nie będziemy skazani na wybór wyłącznie wyselekcjonowanych produktów, bowiem wystarczy przelać nasz trunek do takiej torby i dostosować odpowiednie ustawienia. Zakres temperatur w jakich utrzymywane jest wino to od 4 do 20 stopni Celsjusza.

Inteligenty dozownik wina
Indiegogo

Inteligenty dozownik wina

Albicchiere wpisuje się w nurt nowoczesnych sprzętów AGD i jest w pełni kompatybilny z asystentami domowymi np. z Alexą od Amazona. Za pomocą aplikacji na smartphona możemy także zmieniać ustawienia dozownika czy nalać wino do podstawionego kieliszka. Posiada także panel dotykowy oraz blokadę rodzicielską, która zabezpieczy zawartość pojemników przed nieletnimi. Twórcy obiecują także możliwość zamawiania wina z jej pomocą z szerokim dostępem do informacji na ich temat.

Obsługuje także komendy głosowe, a urządzenie posiada wbudowane akumulatory i bez problemu możemy je zabrać np. na grilla w ogrodzie. Albicchiere kosztuje 285 euro co przekłada się na około 1300 złotych. W zestawie otrzymamy ładowarkę, 10 dozowników z winem oraz panel ozdobny.

Jeśli zdecydujecie się na zakup, to wysyłka planowana jest na październik tego roku.