×

Instagram podbija Indie! Wszystko przez zakazanie TikToka

Instagram podbija Indie i jak widać sprawdza się porzekadło, „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Nieobecność TikToka jest bardzo na rękę Facebookowi.

Instagram podbija Indie

Facebook testuje funkcję Reels w Instagramie na terenie Indii jak informuje Business Insider. Reels to narzędzie do edycji wideo zaprojektowane, aby umożliwić użytkownikom tworzenie 15-sekundowych filmów w stylu TikToka. Ta funkcja jest dostępna w ikonie aparatu w lewym górnym rogu. Następnie można je udostępniać je na swoim Instagramie, wysyłać za pośrednictwem DM lub publikować w sekcji Explore tab. Najpopularniejsze klipy będą prezentowane na osobnej stronie w sekcji Top Reels.

Instagram podbija Indie

Wiadomość pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak rząd Indii zakazał TikTok wraz z 58 innymi chińskimi aplikacjami. Do tego oskarżono aplikację o szpiegowanie użytkowników. Business Insider informuje, że niektórzy użytkownicy Instagrama w Indiach już zaczęli wykorzystywać nową funkcję. Udostępniono ją w w ramach aktualizacji. Sam rzecznik Facebooka potwierdził, że firma planuje udostępnić tę funkcję jeszcze szerzej. Póki co jednak nie zdradził w jakich krajach ma się pojawić.

Idealna okazja do rozwijania pomysłu

Lepszego momentu na przetestowanie nowych możliwości aplikacji Facebook nie mógł sobie wymarzyć. Z indyjskiego rynku zniknął ogromny gracz, a masa użytkowników czekała na rozwiązanie tej sprawy. Dzięki temu nie tylko przetestuje on nową opcję wśród internautów, ale także wykreuje rynek, który będzie wspierał rozwój aplikacji. Co ciekawe, Facebook i Instagram niedawno nawiązały współpracę z indyjską wytwórnią muzyczną Saregama. Dzięki temu zapewnią użytkownikom dostęp do biblioteki Saregama w trakcie nagrywania na Instagramie.

Podobno firma ByteDance przewiduje utratę ponad 6 miliardów dolarów po tym, jak trzy z jego aplikacji, w tym TikTok, zostały w tym tygodniu zakazane przez Indie. Teraz, gdy aplikacja jest zablokowana, użytkownicy są witani ekranem, na którym nie mają połączenia z internetem, a następnie pojawia się okienko z komunikatem:

Drodzy użytkownicy, jesteśmy w trakcie wypełniania dyrektywy rządu Indii, aby zablokować 59 aplikacji. Zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa wszystkich naszych użytkowników w Indiach pozostaje naszym najwyższym priorytetem.

Instagram po raz pierwszy uruchomił Reels w Brazylii w zeszłym roku, a później opcja trafiła także do Francji i Niemiec. 

Instagram podbija Indie
Źródła: www.timesnownews.com, www.theverge.com, www.indiatoday.in, gadgets.ndtv.com

Może Cię zainteresować