Huawei Smart Screen V55i zadebiutował na rynku. Telewizor posiada wbudowaną kamerkę

Huawei Smart Screen V55i został zaprezentowany w trakcie wczoraj konferencji producenta. Wyróżniającym elementem stała się kamerka.

Telewizor z kamerką

Najnowszy produkt Huawei Smart Screen V55i zaskakuje w kwestiach technologicznych. Zamontowano w nim bowiem kamerkę, która ma obsługiwać wideo-rozmowy oraz gesty, które ułatwią korzystanie z telewizora. Ekran ma przekątną 55 cali w formacie obrazu 4K. Posiada on cienkie ramki, co powoduje, że aż 96,2% powierzchni zagospodarowano ekranem. W tym modelu zamontowano aż 8 głośników, co ma zapewnić wyższą jakość dźwiękową niż w przypadku konkurencji. Urządzenie będzie napędzać autorski chipset Honghu Smart oraz 4 GB RAMu. Znalazło się także miejsce na dysk o pojemności 64 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Huawei Smart Screen V55i
Twitter

Nie podano oficjalnej daty premiery na rynku europejskim ani ceny. Najpierw telewizor pojawi się w Chinach, później Huawei umożliwi jego zakup w Europie. Najpewniej (jak w przypadku innych produktów) cena nie będzie zbyt wysoka i może okazać się ciekawym wyborem do domu.

Co sądzicie o kamerce w telewizorze?