×

Ponad 100 tys posiadaczy Huawei w Polsce nie ma dostępu do usług Google

Huawei bez dostępu do usług Google najwyraźniej nie radzi sobie tak tragicznie jak mogłoby się wydawać. 100 tys. osób w Polsce nie narzeka.

Huawei bez dostępu do usług Google

Wydawać się by mogło, że Huawei bez dostępu do usług Google będzie skazany na porażkę na polskim rynku. Jednakże 15 czerwca w trakcie konferencji prasowej firmy, okazało się, że wcale tak nie jest. Dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska, Jefferson Zhang poinformował w jej trakcie, że ponad 100 tys. polskich klientów korzysta z telefonów pozbawionych dostępu do usług Google.

Dodatkowo serwis GSMONLINE, powołując się na informacje od firmy Huawei podaje, że aplikacje od chińskiego producenta cieszą się sporym uznaniem. Pod koniec kwietnia liczba pobrań aplikacji z AppGallery wynosiła około 120 tys. Z kolei w maju osiągnęła ona liczbę 500 tys. Większość to substytuty apek oferowanych od amerykańskiego giganta.

Huawei bez dostępu do usług Google

Opłacało się wdrażać sankcje? Nie bardzo

W 2019 roku Donald Trump ostro atakował Chiny oraz prowadzi z nimi wojnę handlową. Jedną z „ofiar” tego konfliktu była firma Huawei. Administracja obecnego prezydenta USA oskarżyła azjatyckiego producenta o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu. Najwyraźniej Trump lubi prowadzić wojny na wielu frontach, niedawno wypowiedział wojnę mediom społecznościowym. Okazuje się jednak, że konflikt nie poszedł po jego myśli, albowiem sankcje wobec Huawei zostają częściowo zniesione.

Firmy amerykańskie będą mogły współpracować z Huawei nad opracowaniem standardów 5G. To wszystko w zgodzie z nową zasadą ogłoszoną przez Departament Handlu USA w poniedziałek. Jak powiedział sekretarz handlu USA Wilbur Ross:

Stany Zjednoczone nie zrezygnują z przywództwa w globalnych innowacjach. Departament jest zaangażowany w ochronę bezpieczeństwa narodowego USA i interesów polityki zagranicznej poprzez zachęcanie amerykańskiego przemysłu do pełnego zaangażowania i popierania, aby technologie amerykańskie stały się międzynarodowymi standardami.

Z kolei rzecznik Huawei, Joe Kelly w e-mailu przekazał stanowisko firmy w kontekście zniesienia częściowych sankcji:

Chcielibyśmy nadal prowadzić szczere dyskusje na temat standardów nowych technologii z naszymi odpowiednikami, w tym z USA, przyczyniając się do postępu technologicznego społeczeństwa.

Huawei choć mocno atakowany, miał odpowiednie zaplecze, aby móc się bronić. Sam rynek chiński jest olbrzymi i nie jest tak nasycony smartfonami jak ten amerykański bądź europejski. Nawet w przypadku blokady ze strony Google’a, firma błyskawicznie przyspieszyła prace nad swoimi aplikacjami.

Jednak mimo wszystko chiński producent sporo stracił. Pojawiły się informacje, że Huawei wstrzymuje tymczasowo produkcje swoich flagowców. Serwis Nikkei Asian Review poinformował, że firma poinstruowała dostawców, aby spowolnili produkcję części. Według rewelacji dziennikarzy spowolnienie może sięgać nawet 20%, co przekłada się na przesunięcia premiery o dwa miesiące. Oznacza to, że najnowszy flagowiec z serii Mate 40 zadebiutuje dużo później niż początkowo planowano.

A wy korzystacie z telefonów od Huawei?

Źródła: www.tabletowo.pl, komorkomania.pl, www.tabletowo.pl, spidersweb.pl, www.cnet.com, www.tabletowo.pl

Może Cię zainteresować