Reklama

Polska bijatyka „Hellish Quart” zaprezentowana na pierwszym gameplayu

Hellish Quart to historyczna bijatyka z pojedynkami na broń białą. Za projekt odpowiedzialna jest jedna osoba, która wcześniej pracowała przy Wiedźminie 3 i Bulletstormie.

Hellish Quart: poczuj się jak Wołodyjowski

Jednoosobowe studio Kubold prowadzone przez Jakuba Kisiela tworzy Hellish Quart, w której przyjdzie nam stoczyć taktyczne pojedynki na szable. Nie będzie to typowa bijatyka z efektownymi pchnięciami, akrobatycznymi skokami i ciosami dodatkowo wzmocnionymi magią lub eliksirami.

Reklama

Kubold akcję swojej gry umieścił w XVII wieku, na terenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. I dlatego w Hellish Quart będziemy walczyć dokładnie tak, jak pojedynkowało się w tamtym okresie historycznym – z użyciem szabli, rapierów i pałaszów. Całość rozgrywki opiera się na wyprowadzaniu i parowaniu ataków oraz na skutecznych kontratakach.

Hellish Quart

W produkcji będziemy mogli wcielić się w Kozaków z Zaporoża, husarzy, krymskich Tatarów, francuskich muszkieterów i nie tylko. Samą grę można porównać do Bushido Blade, ponieważ jeden celny cios może przesądzić o wygranej. Nie oczekujcie jednak klasycznego paska życia. Zamiast tego dostaniemy trzy flagi na oznaczenie otrzymanych obrażeń.

Hellish Quart – gameplay

Kubold pokazał krótki teaser z gry, który prezentuje rozgrywkę. Widzimy w nim dynamiczne pojedynki, które wydają się być angażujące. Całość jest godna podziwu: zarówno grafika, jak i animacje. Duże wrażenie robią też stroje bohaterów, oraz miejsca, w których walczą.

Reklama

Gra będzie niedługo dostępna we wczesnym dostępie na Steam. Kubold tworzy tę produkcję zupełnie sam, dlatego potrzebuje jak najwięcej testerów, aby pomogli mu precyzyjnie dopasować animacje (co jest bardzo ważne w tym gatunku). Taki stan rzeczy ma potrwać około roku.

W pełnej wersji Hellish Quart otrzymamy 12 zróżnicowanych postaci i aren, 6 poziomów trudności, trzy tryby rozgrywki (arcade, lokalne pojedynki między graczami i fabularną historię) oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową. Na razie producent nie podał planowanej daty premiery.

Waszmościów zainteresowanych produkcją zapraszam na oficjalną kartę w serwisie Steam.

Hellish Quart
Reklama