×

HBO GO znika z USA i zostaje zastąpiony inną usługą. Podobnie będzie w Europie?

HBO GO znika z USA i Warner Media zapowiadają duże zmiany. Chodzi o zastąpienie usługi nowym serwisem, któy będzie nową i podstawową ofertą.

HBO GO znika z USA! Czołowa usługa jednej z największych amerykańskich sieci płatnej telewizji pod koniec lipca zniknie z terenów Stanów Zjednoczonych. HBO skupi się na swojej usłudze HBO Max i w końcu zrobi porządki w swojej sieci VOD. Jak przekazała oficjalnie firma:

Teraz, gdy HBO Max zostało uruchomione i jest szeroko rozpowszechnione, możemy wprowadzić pewne znaczące zmiany w naszej ofercie aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Większość klientów, którzy tradycyjnie korzystali z HBO Go do streamowania programowania HBO, jest teraz w stanie to zrobić za pośrednictwem HBO Max.

HBO GO znika z USA

HBO GO znika z USA. A co z resztą świata?

HBO GO zostało uruchomione w 2010 roku i z miejsca podjęło walkę z Netflixem. Ostatecznie zakończy żywot na głównych platformach dystrybucyjnych 31 lipca. Odłączenie GO odbywa się tylko w USA, a na arenie międzynarodowej, przynajmniej na razie będzie nadal działać.

Czemu Warmer Media zdecydowało się na taki krok? Otóż głownie dlatego, że HBO GO w ostatnich miesiącach zbiera masę krytycznych opinii. Dotyczy to nie tylko samego strumieniowania filmów i seriali, ale także kwestii nawigacji w aplikacji. Użytkownicy uważają, że jest ona nieczytelna i trudna w obsłudze. Zastępując usługę HBO Max PR-owo platforma zacznie z „czystą kartą”.

Co sądzicie o takiej zmianie, to lepsze niż próby naprawienia obecnej usługi?

Źródła: gadzetomania.pl, www.wirtualnemedia.pl, deadline.com, techcrunch.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować