Reklama

Gry komputerowe na liście lektur! Nowy pomysł Morawieckiego

Gry komputerowe na liście lektur szkolnych? Premier Mateusz Morawiecki w tym tygodniu ma odwiedzić siedzibę jednego z polskich wydawców gier wideo.

Gry komputerowe na liście lektur szkolnych

Gry komputerowe na liście lektur szkolnych? Jak donosi Radio Kraków, Premier Mateusz Morawiecki w ten czwartek (18.06) odwiedzi siedzibę polskiego 11-bit studios (twórców m.in. Frostpunka). Premier będzie rozmawiał z warszawskimi twórcami o włączeniu ich flagowej produkcji do listy nieobowiązkowych lektur szkolnych. 

Reklama
Gry komputerowe na liście lektur

Chodzi o This War of Mine (wydane w 2014 roku), które opowiada o dramacie wojny widzianej z perspektywy cywilów. Tytuł zawiera wątki etyczne oraz zmusza gracza do podejmowania dalekosiężnych decyzji, za które trzeba wziąć odpowiedzialność. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kraków przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

Gry są oczywiście używane w edukacji – w nauce programowania, nauk ścisłych, w rozwijaniu zdolności poznawczych, plastycznych, muzycznych, ale nigdzie na świecie, zgodnie z naszym rozeznaniem, żadne państwo nie włączyło gry do oficjalnego zestawu lektur szkolnych, aby poprzez nie opowiadać młodzieży o ludziach.

Kiedy miałoby to nastąpić?

Gra ma trafić na listę lektur od roku szkolnego 2020/2021 dla wszystkich roczników 2002 i starszych. Ponadto This War of Mine ma być dostępne dla wszystkich szkół średnich w kraju. Ten pomysł został już przedyskutowany z Ministrem Edukacji, Dariuszem Piontkowskim. Niewykluczone, że po TWoM przyjdzie kolej na kolejne rodzime produkcje.

Co myślicie o takim pomyśle?

Reklama