×

Kolejna polska książka fantasy otrzyma grę wideo. W produkcji „Komornik” Gołkowskiego

Gra na podstawie powieści Komornik Michała Gołkowskiego oficjalnie powstanie. Stworzenia wysokobudżetowego cRPG podjęło się Sylen Studio.

Gra na podstawie powieści Komornik

Twórcy gier wideo pracujący w Sylen Studio sami siebie określają jako “niezależne studio gamingowe. Specjalizują się w produkcji gier z gatunku MOBA, RTS oraz action RPG, a zarazem pierwszy deweloper gier na świecie zamierzający wykorzystać technologię hologramów w swoich produkcjach”. Obecnie pracują nad sieciową MOBA Dream of Gods.

Teraz postanowili oni sięgnąć po polską literaturę fantasy. Studio podpisało niedawno umowę z autorem, Michałem Gołkowskim i uzyskało prawa do uniwersum Komornika. Dzięki temu powstanie wysokobudżetowa gra cRPG osadzona we wspomnianym świecie.

Dariusz Mytych, prezes krakowskiej firmy nie kryje podekscytowania tym, że to właśnie Sylen Studio stworzy grę w tym uniwersum:

Podpisanie umowy z Michałem Gołkowskim to bardzo ważny moment w rozwoju Sylen Studio. Cieszymy się, że tak znana i rozpoznawalna osoba ze świata literatury fantasy widzi potencjał w realizacji wspólnego projektu. Przed nami spore wyzwanie – odzwierciedlenie abstrakcyjnego uniwersum książki Komornik będzie wymagało sporej kreatywności od naszego zespołu. Nieocenionym wsparciem będzie zaangażowanie autora w proces produkcji gry.

Gra na podstawie powieści Komornik

Co na to autor?

Okazuje się, że Michał Gołkowski od samego początku miał nadzieję, że Komornik doczeka się własnej gry wideo. Jak powiedział:

Od samego początku słyszałem, że Komornik aż się prosi albo o film, albo grę. Zawsze odpowiadałem: czuwajcie i bądźcie czujni, bo nie znacie dnia ani godziny. Nie ma na świecie przypadków, wyłącznie znaki… Trzeba być głupcem żeby przeoczyć moment, kiedy Apokalipsa puka do Twoich drzwi i proponuje coś takiego 

Premiera tytułu ma odbyć się w 2023 roku. Jak na razie nie wiemy, na jakich platformach się ona ukaże.Inną wyczekiwaną grą wideo na podstawie polskiej literatury fantasy jest Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary. Nad produkcją pracuje studio The Dust. Beta planowana jest na 2021 rok.

Czy to początek nowej mody na growe adaptacje polskich książek fantasy?

Gra na podstawie powieści Komornik
Źródła: www.gry-online.pl, polygamia.pl, www.wirtualnemedia.pl

Może Cię zainteresować