Reklama

Obok kreskówki powstanie także gra mobilna z Robertem Lewandowskim

Młodociani fani piłki nożnej pewnie będą zachwyceni, że powstaje gra mobilna z Robertem Lewandowskim. Zadziwiająca jest jednak jej forma!

Powstanie gra mobilna z Robertem Lewandowskim

Wrocławskie studio Mousetrap Games wspólnie z Orange Studio Animacji stworzy grę mobilną w oparciu o serial animowany Kosmiczny wykop. Głównym bohaterem obu produkcji jest postać wzorowana na piłkarzu Robercie Lewandowskim.Tytuł gry nie zdradzono, jednak mamy oficjalne potwierdzenie, że powstaje. Wiadomo jedynie, że ma ona zadebiutować w ramach tak zwanego “soft launchu” i trafi bezpośrednio na urządzenia mobilne.

Reklama
gra mobilna z Robertem Lewandowskim

Jak można wyczytać w informacji prasowej “jednymi z pierwszych recenzentów i testerów gry będzie prawdopodobnie społeczność Mousetrap Games”. Ponadto autorzy nie kryją się z tym, że docelową grupą odbiorców omawianego projektu są dzieci. Produkcja na podstawie Kosmicznego wykopu będzie karcianką. O grze mobilnej wypowiedział się Edward Mężyk, Prezes Mousetrap Games:

Produkcja gry opartej na wizerunku postaci z kreskówki gdzie głównym bohaterem jest Robert Lewandowski to świetna przygoda dla naszych game designerów. To duże wyzwanie i odpowiedzialność, bo dzieci przywiązują się do postaci swojego bohatera. Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona.

Powstanie także animacja

Serial Kosmiczny wykop opowie o wyczynach Roberta Lewandowskiego, który zbierze drużynę marzeń i wraz z nią trafi na planetę Spaceball, gdzie zawalczy o zwycięstwo w Galaktycznej Lidze. Jak na informację o powstaniu kreskówki zareagował Robert Lewandowski? W rozmowie z portalem Wirtualne Media powiedział: 

To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci.Jej głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie

Za reżyserię i scenariusz Kosmicznego wykopu odpowiada Bartosz Kędzierski (Włatcy Much), autorem rysunków jest David Szatarski. Pierwszy sezon kreskówki zadebiutuje we wrześniu, a obejrzymy go na antenie TVN, TVN 7 i na platformie Player.

Reklama

Co sądzicie o wykorzystaniu wizerunku Lewandowskiego do kreskówki i gry mobilnej?

gra mobilna z Robertem Lewandowskim
Reklama