×

10 najsłynniejszych muzeów i galerii sztuki, które oferują wirtualny spacer

Miasta w wielu krajach świata ogłaszają kwarantannę, co oznacza, że masa osób zmuszona jest pozostać w domu. Jednak tymczasowa izolacja wcale nie musi być nudna. Jako, że wielu z nas jest w to zaangażowane, Google Arts And Culture oferuje odrobinę rozrywki bez wychodzenia z domu.

Google Arts And Culture

Google Arts And Culture połączyło siły z kilkudziesięcioma muzeami i galeriami sztuki, by zapewnić wszystkim wirtualne wycieczki i wgląd w niektóre z najbardziej znanych wystaw na świecie. Jeśli nigdy nie miałeś okazji odwiedzić żadnego ze słynnych muzeów, teraz masz niepowtarzalną okazję.

Nie musisz nawet wychodzić z łóżka. Na spacer możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz, by obejrzeć wszystkie obrazy, rzeźby i artefakty. Kolekcja Google obejmuje gigantów kultury, jak Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie i Muzeum Brytyjskie w Londynie.

Google Arts And Culture

Muzeum Brytyjskie w Londynie

Wirtualna wycieczka po tym kultowym miejscu w samym sercu Londynu pozwoli ci odwiedzić najróżniejsze okresy historii. Możesz tam zobaczyć mnóstwo fascynujących rzeczy, jak choćby egipskie mumie.

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Z własnego łóżka możesz zwiedzić słynne spiralne schody Guggenheima. Muzeum oferuje fenomenalne dzieła sztuki z różnych okresów historycznych, więc w końcu możesz zagłębić się w epokę impresjonizmu, postimpresjonizmu, nowoczesności i współczesności.

Muzeum Orsay w Paryżu

Google Arts And Culture

W tej paryskiej galerii znajdują się dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy tworzyli w latach 1848–1914. Znajdziesz tu dzieła Moneta, Gauguina i Cézanne.

Muzeum Pergamońskie w Berlinie

To jedno z największych muzeów w Niemczech i ma naprawdę wiele do zaoferowania. W tym muzeum znajdują się historyczne artefakty o wielkiej wadze, w tym słynna Brama Isztar Babilonu i Wielki Ołtarz Zeusa.

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Podczas wirtualnej wycieczki można z bliska podziwiać prace Van Gogha. Znajduje się tu największa kolekcja, która obejmuje ponad 200 obrazów, 500 rysunków i 750 osobistych listów.

Rijksmuseum w Amsterdamie

Google Arts And Culture

W tym muzeum znajduje się wiele arcydzieł holenderskiego złotego wieku, a wycieczka oferowana w Google Street View sprawi, że poczujesz się, jakbyś tam rzeczywiście był i przechadzał się po misternie dekorowanych salach. Możesz tu znaleźć arcydzieła Vermeera i Rembrandta.

Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie

To amerykańskie muzeum sztuki oferuje dwie wystawy online. Jedna z nich to pokaz amerykańskiej mody z lat 1740–1895, która obejmuje wiele renderingów ubrań z epoki kolonialnej aż do rewolucję. Druga umożliwia zobaczenie prac holenderskiego artysty Johannesa Vermeera.

Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku

Muzeum poświęcone prehistorycznemu dziedzictwu Meksyku jest domem dla różnych ekscytujących artefaktów archeologii i historii. Znajdziesz tu 23 sale wystawowe, a niektóre z nich skrywają przedmioty starożytnej cywilizacji Majów.

Museu de Arte de São Paulo

Google Arts And Culture

To wyjątkowe brazylijskie muzeum zabierze cię na wirtualną wycieczkę, by podziwiać ogromną kolekcję, która zawiera ponad 10 tysięcy dzieł. W MASP zobaczysz obrazy, rzeźby, fotografie, a nawet kostiumy z różnych okresów historycznych.

Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu

To jedno z najpopularniejszych muzeów w Korei. Wirtualna wycieczka prowadzi przez sześć pięter współczesnej sztuki koreańskiej i międzynarodowej.

Może Cię zainteresować