×

Google ujawnia nowy inteligentny głośnik Nest. To następca Google Home

Głośnik Nest to „coś” nad czym Google pracuje od kilku miesięcy. Niedawno przez przypadek wyciekły informacje na jego temat. Firma postanowiła samemu uchylić rąbek tajemnicy.

Tajemniczy projekt Google

Google przez przypadek ujawnił istnienie tajemniczego projektu o nazwie głośnik Nest. Wszystko przez dokumentów regulacyjne w biurze patentowym, co spowodowało potwierdzając jego istnienia. Firma rozesłała oficjalne zdjęcie urządzenia, określając je jedynie jako „coś nad czym zespół Nest pracuje z domu”. Nie podzielono się praktycznie żadnymi danymi technicznymi oprócz dwóch rzeczy. Wiadomo, że urządzenie ma około 20 cm wysokości oraz, zę napędza go zasilacz o mocy 30 W.

Głośnik Nest

Ujawniono także paro-sekundowe nagranie, które prezentuje urządzenie w „działaniu”. Najwyraźniej będą dostępne różne warianty kolorystyczne. Jednak nagranie naprawdę niewiele mówi o tym czym może być Nest:

Nowy projekt to coś wyjątkowego od Google?

Nie wiadomo czym jest nowe urządzenie, jednak ma on być następcą Google Home. Podobnie jak nowy projekt to także jest inteligenty głośnik, któremu możemy zadawać pytania. Ma on rolę asystenta domowego, dzięki któremu dowiemy się prognozy pogody na najbliższe dni lub odpowie on na pytania natury naukowej. Najwyraźniej Google lubi eksperymentować, niedawno do przeglądarki trafiły dinozaury w rzeczywistości rozszerzonej.

Ciekawe czy nowy projekt nas czymś zaskoczy? A może to po prostu kolejny asystent domowy?

Źródła: www.theverge.com, www.tabletowo.pl, www.komputerswiat.pl

Może Cię zainteresować